2.2 C
Priština
More

  Gullash viçi

  spot_imgspot_img

  Nevojitet:

  • 1 kg mish viçi,
  • 4 lugë vaj,
  • 200 g qepë ,
  • 2 thelbinj hudhër,
  • 3 karrota ,
  • 20 gram proshutë,
  • 60 gram selino,
  • 1 spec të kuq,
  • 60 gram rrënjë majdanoz,
  • Gjethe dafine,
  • 2 lugë piper të kuq,
  • 100 ml verë të bardhë.

  Përgatitja:

  Mishin e viçit e preni në kube dhe e skuqni në vaj. Largojeni mishin dhe në po të njejtën yndyrë fërgojeni qepën dhe hudhrën e copëtuar. Shtoni karroten, proshutën, specin, majdanozin, selinon të gjitha të prera në kube.  Kur të zbuten perimet, kthejeni mishin dhe shtoni gjethe dafine, piper të  kuq dhe vegetë. Ziejeni mishin deri sa të zbutet duke e shtuar nga pak ujë. Kah fundi shtoni verën e bardhë. Në  pjatë vendosni patatet e ziera në kube, dhe mbi të derdhim gullashin dhe e shërbejëmë. Në vend të patateve mund të shërbeni edhe pure./kosovarja.ch/

  Foto: viskalspise.dk

  Artikulli paraprak
  Artikulli tjetër

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...