-1.3 C
Priština
-2.6 C
Zürich
More

  Grimi solemn i inspiruar nga filmi “The Great Gatsby”

  spot_imgspot_img

  “The Great Gatsby” sërish u bë i famshëm, kur është paraqitur me pagë më të lartë të filmit të njejtë. Moda dhe grimi i të njëzetave dhe tridhjetave, përsëri janë bërë një hit. Ky video tutorial për makijazh është frymëzuar shumë nga “Gatsby-të”.

  Aplikoni pudër të lëngshme dhe fiksoni me anë të pudrës në formë pluhuri. Me anë të brushës, aplikoni korrektor aty ku ka nevojë. Pastaj vendosni pudër të lehtë syve në mënyrë që të krijoni një lloj baze për senkat apo hijëzimin. Mbi qepallat aplikoni hijëzimin e zezë. Me anë të brushave, aplikoni nuancë më të lehtë mbi qepallat si dhe në brendësi të kapakëve të syrit.

  Grimin e syrit vazhdoni ta rregulloni në formën dhe pamjen e “smokey eyes” me ndihmën e ngjyrës së kaftë. Vendosni korrektor aty ku ka nevojë tek pjesa e syve, sepse gjatë përdorimit të senkave për sy mund edhe lehtë të lëshoni ndonjë pjesë të senkës. Aplikoni maskarën e zezë për vëllim më të madh.

  Dhe, mbi buzët, aplikoni korrektor. Përdorni një laps të kuq buzësh apo atë me ngjyrë të venës apo kumbullës.

  Foto: Youtube

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...