-5.9 C
Priština
2.2 C
Zürich
More

  Gjumi dhe ëndërrat gjatë shtatëzanisë

  spot_imgspot_img

  A ju duket si ëndërr e paarritshme gjumi i rehatshëm gjatë shtatëzanisë? Mësoni se si të fleni më qetë dhe të zgjidhni pozitën më të mirë për gjumë gjatë shtatëzanisë. Merrni përgjigje për pyetjet e juaja në lidhje me sigurinë e gjumit gjatë shtatëzanisë si dhe për gjërat që e pengojnë dhe vështirësojnë gjumin tuaj, kur jeni shtatëzanë. Për më tepër, gjeni zgjidhje për problemet e të fjeturit dhe zbuloni çelësin e ëndërrave për çdo tremujor të shtatëzanisë.

  Bazat e gjumit gjatë shtatëzanisë

  Gjumi fillon të ndryshojë që nga momenti kur ngeleni shtatëzanë. Së pari, të përziera e vjellje dhe shumë parregullësi tjera mund t’ju shoqërojnë gjatë shtatëzanisë. Më vonë, si faktor tjetër mund të jetë fëmija juaj duke bërë gjimnastikë që në orën 3 të mëngjesit, barku i madh si dhe ankthi apo shqetësimet. Duke i njohur këto baza apo gjëra thelbësore, mund t’ju ndihmojnë në përballimin e fjetjes më të mirë gjatë gjithë periudhës së shtatëzanisë.

  Ëndërrat gjatë shtatëzanisë

  Edhe nëse nuk keni menduar shumë rreth ëndërrave tuaja më herët, në periudhën e shtatëzanisë ëndërrat mund të jenë aq të çmendura dhe të gjalla saqë nuk mund t’i injoroni. Mos u shqetësoni. Është normale për jetën tuaj të ëndërrave të bëheni pak më të egra gjatë shtatëzanisë.

  A është e sigurtë?

  Merrni përgjigjet e pyetjeve tuaja rreth gjumit të sigurtë në shtatëzaninë tuaj, duke përfshirë edhe sa e vështirë është për foshnjen tuaj kur ju ndërroni pozicionet, sa janë të rekomanduara recetat natyrore për nënat shtatëzanë si dhe duke përdorur batanijet elektrike gjatë shtatëzanisë a mund ta dëmtojnë fëmijën tuaj. /kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...