29 C
Priština
More

  Gjërat që duhet secila femër t’i provojë në seks

  spot_imgspot_img

  Nëse doni që me të vërtet të ndieni kënaqësi në seks, mos i lëshoni disa gjëra vetëm për shkakun që ju vie turp të tregoni se çfarë ëndërroni, ose vetëm se ju duket që nuk keni kohë për paralojë.

  Mos lejoni që seksi t’ju bëhet rutinë, por luani me mendje të ‘ndytë’ si dhe me imagjinatën tuaj. Bëjeni këtë për vete, por që edhe partneri do të jetë më shumë se falënderues.

  Vishni të brendshme seksi dhe mos i hiqni gjatë aktit seksual

  Veshja e të brendshmeve senzuale, të tejdukshme, jelek me tentene apo brek minimale gjatë seksit, partnerit do t’i përcojnë mesazh të qart: të dua këtu dhe tani, nuk mund të pre. A ekziston afrodizijak më i fortë se ky?

  Në krevet merrni lodra

  Vibratorët nuk janë vetëm për seks solo. Për emocione më të forta dhe përvojë të re, përdoreni gjatë seksit dhe kënaquni me diçka krejtësisht ndryshe.

  Bëni dashuri në ambijente të hapura

  Frika që dikush  mund t’ju shoh, në të vërtetë mund të jetë shumë emocionuese, ndërsa ajri i pastër i natyrës do të zgjojë tek ju anën e egër.

  Mos u ngarkoni me orgazëm

  Në shumicën e rasteve femrat nuk arrijnë të përjetojnë orgazmën. Fakti është që me këtë nuk duhet të ngarkoheni apo të çoni pluhur. Seksi pa orgazëm, nëse relaksoheni dhe nuk mendoni mund të jetë shumë i mirë. Pas kësaj partneri mund t’ju kënaq edhe në mënyra tjera.

  Lërini dritat e ndezura

  Thuajini një ‘jo’ të madhe territ përmbi kokë. Lerini dritat e ndezura dhe kënaquni duke shikuar. Do të habiteni se sa shumë mund të jetë eksituese pamja lakuriqe e partnerit tuaj.

  Hidhuni në punë menjëherë në mëngjes

  Bashkë zgjoheni në të njëjtin krevat pothuajse në të njëjtën kohë. Atëherë pse të mos i përvisheni menjëherë punë.

  Përmbushini fantazitë

  Pa marrë parasysh për çfarë ëndërroni, mos kini turp t’ia thuani partnerit. Zbulojani të gjitha ëndërrat tuaja. E pas kësaj hidhjuni asaj pjese më të bukur të fantazisë suaj.

  Provoni ofshama të reja seksi

  Provoni pakëz biseda seksi në krevat dhe kënaqeni veten dhe lëshojini zërat që ju vijnë.

  Stimuluesit e orgazmës

  Në këtë me siguri të dy do të kënaqeni. Nëse përjetoni kulminacionin në të njëjtën kohë, ndjenja do të jetë shumë më intensive dhe me siguri do të dëshironi edhe më shumë. /kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...