5.2 C
Priština
More

  Gjellë me lakra turshi dhe kumbulla të thara

  spot_imgspot_img

  Nevojitet:

  • 1 kg lakër të grimcuar,
  • 200 gram kumbulla të thara,
  • 3 qepë,
  • 1 filxhan oriz,
  • Piper i kuq,
  • Vaj,
  • Kripë,
  • Piper i zi,
  • Fletë dafine

  Përgatitja:

  Në vaj të nxehtë e skuqim qepën e copëtuar sëbashku me orizin dhe fletë dafine. Kur orizi e thith vajin, shtonjmë lakren dhe i spërkasim me piperin e kuq, kripën dhe piperin e zi. Hudhim pak ujë dhe i ziejm deri sa të zbutet lakra. Shtojmë kumbullat e thara, dhe i ziejm edhe pak pastaj i vendosim në tavë dhe i pjekim për gjysmë ore në temperaturë 200 gradë.

  Ju bëftë mirë!

  Foto: gatimetshqiptare

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...