14.4 C
Priština
More

  Fytyra juaj tregon më se miri se a duhet humbur apo shtuar peshë

  spot_imgspot_img

  Shumica e njerëzve kur takojnë dikë, vëmendjen më të madhe e kanë tek fytyra e personit. Andaj, nuk duhet të ju ngatërrojë përfundimi i habitshëm i shkencëtarëve që pesha ideale nuk varet nga numri i kilogramëve, as nga paraqitja e trupit, por përfundimisht vetëm nga fytyra!

  Shkencëtarët shpjegojnë se pesha ideale është e atyre personave fytyra e të cilëve duket më bukur – numri i vogël i kilogramëve sjell deri në rënien apo varjen e faqeve, ndërsa kilogramët e tepërt e shtrembërojnë apo deformojnë fytyrën në një kuptim tjetër, thuhet sipas Daily Mail.

  Prandaj, është e nevojshme që të rregulloni mënyrën tuaj të të ushqyerit si dhe stërvitjet duhet të jenë qëllimi kryesor i juaji – që të balanconi shtimin në kilogramë ose humbjen e tyre, në mënyrë që fytyra juaj të shkëlqejë dhe duket për mrekulli.

  Ekspertët paralajmërojnë se femrat duhet të kenë shumë kujdes në ndryshimin e numrit të kilogramëve, pasi fytyra e femrave është shumë më e ndjeshme se sa e meshkujve dhe lë pasoja më të mëdha në lëkurë. Ata gjithashtu theksojnë se femrat më tërheqëse kanë indeks të masës trupore prej 23.8./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...