-6.7 C
Priština
2.1 C
Zürich
More

  Francezet plaken më bukur

  spot_imgspot_img

  Besohet se sekreti i freskisë së francezeve, është në dashurinë e tyre për ndaj produkteve të lëkurës anti-plakje. Kujdesi i tyre për lëkurë fillon nga ditët e adoleshencës.

  Pavarësisht nga ajo që jetën e kalojnë duke shijuar verën, djath dhe cigare, francezet plaken më së miri nga të gjitha gratë e tjera në Evropë.

  Anketa e fundit tregon se gratë franceze në vitet e 40-ta duken shtatë vite më të reja se gratë tjera evropiane, veçanërisht britanikeve. Besohet se sekreti i freskisë së francezeve qëndron në dashurinë e tyre për një produkt të lëkurës i cili e ngadalsonë plakjen. Kujdesi i tyre për lëkurë fillon që nga mosha e adoleshencës.

  Siç tregon studimi i faqës Escentual.com, gratë në Francë i kushtojnë shumë vëmendje kremërave dhe losionëve për pastrimin e fytyrës, dhe për rrudhat fillojnë të kujdesen shumë më herët se sa gratë e tjera në Evropë. Francezet shpesh përdorin produkte shumë të shtrenjta për kujdesin e lëkurës.

  Dhe përderi sa një pjesë e publikut janë dakord se kjo është një sekret i francezeve, për dukje rinore, një numër i konsiderueshëm i njerëzve besojnë se sekreti është në të vërtetë në stilin e jetës së tyre.

  Gratë franceze e din se si të shijojnë jetën, nuk heqin dorë nga asgjë, por edhe nuk e teprojnë me kënaqësitë të tilla si ushqimi ose verërat. Gjithashtu, duken të sigurta dhe dinë mirë të përballen me stresin. /kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...