-3.1 C
Priština
2.2 C
Zürich
More

  Fotografitë tregojnë pozitat se si foshnjët duken në mitër

  spot_imgspot_img

  Në përpjekje për të shfaqur atë se si foshnjët përshtaten në hapësirën e tyre brenda në mitër, Marry Fermont një nënë holandeze, ka zënë momentet e të posalindurve, në momentet e para pasi nënat e tyre i sollen në jetë.

   

  Marry, e filloj projekitn e saj pasi që kishte dëgjuar një nënë duke u treguar disa prindërve të rinjë se si bebet e tyre janë të mbledhura brenda mitrës. Kurreshtare nga e gjithë kjo, Marry kërkoi për prindër të cilët ishin në pritje të foshnjeve të tyre dhe i pyeti nëse ata ishin të gatshëm të lejoni fotografimin e momenteve të para të foshnjëve të tyre.

   

  „Është fantastike kur nëna dhe babai kanë mundësi të shohin se si foshnja e tyre përshtatet aty“  tha ajo për  Huff Post. Shumica e foshnjëve qetëson kur ju filloni ti mbani kështu, prandaj është shumë e veçant t’i shohësh“.

   

  Që nga shkrepja e parëpër projektin e saj, Marry ka fotografuar 100 momente të ndryshme të lindjeve. Ndër 100 të tilla, një nga to mund të jetë preferuara e saj – në verën e hershme, ajo ishte në gjendje tëfotograoi dhe vajzën e saj.

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...