13.4 C
Priština
More

  Femra, parashikimet astrologjike tregojnë sjelljen tënde në dashuri!

  spot_imgspot_img

  Edhe në qoftë se nuk e shihni veten në përshkrim, ky parashikim astrologjik definitivisht do ju argëtojë!

  Dashi

  Femrat me shenjën e Dashit janë kryeneçe dhe provokojnë direkt. Mos i lejoni që t`a udhëheqë ajo lojën. Është e pahijshme da zhvishni me shikim, kapeni dhe hidheni në krevat. Seksi duhet të jetë përplot epsh dhe eksplozivitet por mos e teproni, sepse femrat e kësaj shenje nuk dëshirojnë eksperimente dhe ekzibicionizëm. Mbajeni mend se nuk dëshiron që seksi të zgasë shumë sepse kanë natyrë të padurueshme. Pasi të kënaqet, ajo menjëherë ngritet nga shtrati. Kjo shenjë definitivisht e ka fitilin më të shkurtër dhe vishet më së shpejti nga të gjitha.

  Demi

  Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të natyrës senzibile, andaj duhet të jeni të kujdesshëm dhe të durueshëm përderisa e “pushtoni” atë. Që gjithçka të përfundojë sigurt me seks, ftojeni në një darkë romantike. Nëse shkoni tek ajo mos u paraqitni para derës pa lule dhe shishe të venës cilësore. Duhet që ta përgatitni për seks sepse tek ajo nuk ka asgjë të gatshme. Duhet të dini rend- ajo dëshiron paralojën dhe joshjen.

  Binjakët

  Me femrën nën shenjët e Binjakëve dashuri mund të çoni përmes telefonit, në makinë, madje edhe duke biseduar. Tek ajo nuk kanë rëndësi dhuratat e shtrenjta por tregimi i mirë i juaji. Mbajeni mend se do të jetë me ju përderisa jeni interesantë, filloni me bisedë që do ia zgjojë kurreshtjen dhe nëse shihni se i është shtuar interesi, kaloni në tregime të pista dhe erotike. Kujdes: ajo mund shumë lehtë pas seksit të humb interesin për ju. Do ju ikë shpejtë, sikurse asgjë nuk ka ndodhur. 

  Gaforrja

  Femrat Gaforre janë të relaksuara, dëshirojnë të aktrojnë, kinse janë të pambrojtura dhe të paafta, dhe kërkojnë argumente të forta që do e dëshmojnë dashurinë. Këtu paraqitet problem, nëse asaj i jeni afruar vetëm për seks. Edhe në qoftë se ia arrini ta joshni në shpejtësi, konsideroni se vetëm është ngrohur për ju dhe pret që ta vazhdoni lidhjen. Mbane mend, as mos provoni ti ofroni seks në vende publike, sepse për një çast do e humb interesimin për ju.

  Luani

  Luanesha di që më së miri t`ju torturojë. Mund të ndodhë që pas tentimeve të forta, të mos fitoni asgjë dhe të bëni të marrë nga vetvetja. Mbane mend: tek ta vazhdon rregulli se ju jeni këtu për ato e jo ajo për ju. Ajo do ju kontrollojë nga koka deri tek gishtat që të përcaktojë statusin e juaj material.

  Virgjëresha

  Për Virgjëreshën duhet durim i madh sepse relaksohet shumë rëndë, andaj mësoni se sib ëhet ky proces. Mos e lejoni që të rregullojë shtëpinë sepse do të kthehet “vitin e ardhshëm” dhe ju do ngelni me gishta në gojë. Duhet të gjeni mënyrë adekuate se si t`ia vidhni vëmendjen, e jo të flisni në mënyrë “maço” me të. Të keni në konsideratë higjienën para se të prekni një Virgjëreshë, as mos t`ju shkojë në mendje të bëni një gjë të tillë pa bërë një dush më parë.

  Peshorja

  Telashi i vogël Peshore i do lajkat, pastërtinë, aromat, dhurata të vogla … do të pranojë seks pa problem, por mos llogaritni se në lojërat erotike mund të jeni të vrazhdë dhe perverzë. Nuk do të kërkojë një marrëdhënie më të thellë sepse ajo vetëm do aventurë dhe sfida të reja.

  Akrepi

  Kujdes! Kur është fjala për seksin, nëse nuk jeni të gatshëm të jepni maksimumin, largohuni nga femrat Akrepë. Ajo është ai tip me të cilin do të grindeni, ndoshta edhe të luftoni, do qani, e pastaj do të shkoni në shtrat dhe do të “ngulfateni” nga pasioni. Atë e intrigojnë situatat dramatike dhe në qoftë se jeni tip i butë, nuk keni shanse me të. Nuk ka nevojë që ta joshni apo ta bindni, sepse nëse ju dëshiron do ju dërgojë AJO në shtrat.

  Shigjetari

  Dëshiron seks të egër, rrezik dhe situate të pamundura. Tek ajo mund të kalojë gjithçka që për femrat e tjera është e paparamenduar. Me të mund të flisni hapur për seksin, dhe nëse dëshiron mund vetëm ti thoni “eja”. Do pranojë për seks në park, në vende publike, në ashensor, në çfarëdo rrethane dhe në çfarëdo vendi.  

  Bricjapi

  Ajo vuan për mbrojtje dhe dashurim si në jetë ashtu edhe në seks. Është e turpshme, mirëpo nëse e inkurajoni mund të fitojë besim tek ju, dhe rruga deri tek shtrati i saj do jetë e hapur.

  Ujori

  Asaj i pëlqen ti qaseni në mënyrë origjinale dhe të pazakontë. Ajo sakt e di se çfarë dëshiron, ndërsa në shtrat merr iniciativë menjëherë. Tek ajo nuk ka thellësi të emocioneve, gjithçka është intelektuale, andaj duhet të jeni direkt- sakt t`i thoni se çfarë dëshironi.

  Peshqit

  Ajo është një person të cilin nuk guxoni ta fyeni sepse ndonjëherë është shumë e ndjeshme. I pëlqen seksi dhe paraloja, e ashpër apo e butë, me të asnjëherë nuk e dini se çfarë ju pret, andaj seksi me të definitivisht kurrë nuk do të jetë i mërzitshëm. Siç janë me imagjinatë të zhvilluar nga natyra, vetëm paramendoni se sa mund të bëhen kreative në lojërat erotike./kosovarja.ch/

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...