Përbërësit:

½ e paketimit të pastave farfalle

1 lugë gjalpë

¾ e gotës ajkë pana

1 thelp hudhër

1 gotë djath parmezan i grirë

3 lugë fasule të bardha (të konservuara)

3 lugë fasule e kuqe (të konservuara)

3 lugë bizele (të konservuara)

Majdanoz (opsionale)

Kripë dhe piper të zi

*Perimet mund t’i kombinoni sipas dëshirës, ndërsa mund të përdorni edhe llojin e mishit që dëshironi.

Përgatitja:

Pastat të zihen sipas minutazhës së shënuar në paketim.

Shkrijeni gjalpin dhe në të fërgojeni hudhrën derisa të lëshojë aromë. Më pas shtoni ajkën, parmezanin dhe kripën. Lëreni të zihet masa derisa të shkrihet djathi.

Në një enë tjetër përzieni pastat, fasulet dhe bizelet.

Mbi to hidhni salcën e përgatitur. Përzijeni mirë tërë masën.

Në këtë moment pastat janë të gatshme për servim.