Përbërësit:

2 ½ gotë më tërshërë

½ e e gotës sheqer kafe

1 lugë gjelle pluhur për pjekje

2 lugë gjelle kakao pluhur

¼ e lugës kripë

1 lugë ekstrakt vanilje

½ e gotës qumësht bademi (i pa ëmbëlsuar)

1 vezë

3 banane të pjekura mirë, të shtypura

¼ e gotës gjalpë kikiriku

½ e gotës copëza çokolatë e zezë

Përgatitja:

Në një enë të thellë, përzieni tërshërën, sheqerin, pluhurin për pjekje, kakaon dhe kripën.

Më pas shtoni ekstraktin e vanilës, qumështin e bademit dhe vezën.

Në një vend tjetër shtypni bananet dhe përzijini me gjalpin e kikirikut.

Bëni bashk të dyja masat  dhe shtoni copëzat e çokolatës.

Vendosini në enën për pjekje. Furra duhet të jetë e nxehur paraprakisht në temperaturë 180 gradë celcius.

Pjekja duhet të zgjasë 15-20 minuta dhe para servimit, lereni ëmbëlirën të ftohet.