25 C
Pristina
20.6 C
Zurich
More

  Ëmbëlsirë e përkryer për 6 minuta

  spot_imgspot_img

  Shija e gjalpit të kikirikut shumicën e njerëzve i bën të papërmbajtshëm ndaj saj, është një përbërës i shkëlqyer për një shumëllojshmëri të ëmbëlsirave dhe kjo recetë është njëra nga verzionet e shpejta dhe të shijshme, ku si përbërës kryesor është gjalpi i kikirikut.

  Nevoitet:

  1 gotë gjalpë i shkrirë, 2 gota biskota të bluara, 2 gota sheqer, 1 gotë dhe 4 lugë gjalpë kikiriku, 1 ½ pjesë të çokollatës.

  Përgatitja:

  Në një enë përzieni gjalpin e shkrirë, biskotat e bluara, sheqerin dhe gjalpin e kikirikut derisa të gjithë përbërësit të kombinohen mirë.

  Shkrini çokollatën në ujë të valuar apo në mikrovalë dhe me mbetjen e gjalpit të kikirikut, përzieni dhe hidhni në masën e  mëparshme të përgatitur.

  Preni ëmbëlsirën në copa apo katrorë të vegjël, dhe lëreni për rreth një orë në frigorifer./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...