10.4 C
Pristina
14.6 C
Zurich
More

  Dy gabime për shkak të cilëve nuk mund të gjeni dashurinë!

  spot_imgspot_img

  Kujdes cilin lloj të njeriut dëshironi, që të mos refuzoni padashje lumturinë, respektin dhe dashurinë

  Ndoshta është e vërtetë që ne bëjmë gjithçka që është në fuqinë tonë për të gjetur një dashuri, por në këtë kërkim pandërgjegjshëm bëjmë gabime për shkak të të cilëve, kjo dashuri që ne aq shumë e gjurmojmë na bëhet krejtësisht e paarritshme.

  Këto dy gabime ne i bëjmë më së shpeshti, dhe vështirë se ndonjëherë do të jemi të lumtura nëse nuk i largojmë nga praktika.

  Djem të këqinj

  Ka në të diçka që na tërheq, veçanërisht nëse ai nuk është shumë i interesuar për ne. Kërkimi dhe vrapimi për këtë lloj të meshkujve është një rregull e pashkruar për pikëllim. Lumturia e papërshkrueshme të cilën e ndjejmë kur më në fund e përvetësojmë zgjatë relativisht shkurt, dhe trashëgon një ndjenjë nervozizmi, ankthi dhe pikëllimi, sepse meshkujt e këqinj mbeten të këqinj. Por, simpatia për këtë lloj të papërballueshëm të meshkujve me të vërtetë është shkak dhe pasojë e një problemi shumë më të madh.

  Mungesa e vetëbesimit

  Vajzat që vrapojnë pas meshkujve të këqinj në subkoshiencë (nënvetëdije) besojnë se ato nuk meritojnë më të mirë. Prandaj, nuk përpiqen për më mirë. Pa një nivel mjaft të lartë të vetëbesimit, gratë pranojnë rregullat e lojës të cilat në fakt nuk i përgjigjen, për hir të dashurisë dhe vëmendjes afatshkurtër. Problemi kryesor te çdo sjellje është se femra mashkullit i dërgon porosi se nuk duhet të respektohet dhe të vlerësohet. Kjo më tej mund të çojë në probleme edhe më serioze, kështu që ndoshta është më mirë me kohë t’i ktheheni ndonjë lloji tjetër të meshkujve./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...