“Un dia” në shqip do të thotë “Unë dua”. Ky është titulli i këngës më të re që Dua Lipa ka realizuar me latinët J Balvin, Bad Bunny dhe Tainy.

Këngës është realizuar një videoklip, në të cilin aktron Ursula Corbero, e njohur nga seriali “La Casa de Papel”, në rolin e Tokios.

Kënga ka marrë mbi 5 milionë klikime në You Tube dhe mbi dyfishin në Spotify, ende pa u bërë 24 orë.