10.4 C
Pristina
14.6 C
Zurich
More

  Drejtori u dergon letër fantastike prindërve të nxënësve të shkollës së tij!

  spot_imgspot_img

  Të dashur prindër,

  Provimet e fëmijëve tuaj do të fillojnë së shpejti. E di që të gjithë jeni në ankth, sepse doni që fëmija juaj të dalë mirë.

  Por ju lutem, mos harroni, mes nxënësve që do të ulen për provime, ndodhet një artist, i cili nuk ka nevojë të kuptojë matematikën.

  Ndodhet një sipërmarrës, i cili nuk do t’ia dijë për historinë, apo letërsinë angleze.

  Ndodhet një muzikant, notat e të cilit në kimi nuk kanë rëndësi.

  Ndodhet një sportist, për të cilin fitnesi fizik është më i rëndësishme se sa fizika.

  Nëse fëmija juaj merr notat më të larta, kjo është e mrekullueshme! Por nëse jo, ju lutem mos ua hiqni vetëbesimin dhe dinjitetin.

  Thuajuni që nuk ka problem, është thjeshtë një provim! Ata janë të prerë për gjëra shumë më të mëdha në jetë.

  Thuajuni se, sido që të dalin, ju i doni dhe nuk do i gjykoni.

  Ju lutem bëjeni këtë, dhe kur ta bëni, shihni fëmijët teksa pushtojnë botën. Një provim apo notë e ulët, nuk do ua heqë atyre ëndrrat dhe talentin.

  Dhe ju lutem, mos mendoni se doktorët dhe inxhinierët janë njerëzit e vetëm të lumtur në botë.

  Përshëndetje të ngrohta,

  Drejtori

   

  Burim: revistapsikologji

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...