5.2 C
Priština
More

  Çka nuk duan foshnjat?

  spot_imgspot_img

  Foshnjat po që janë të vogla, të pamundura dhe kanë nevojë për përkujdesjen tonë. Por, nuk duhet nënvlerësuar dhe menduar se ato nuk dinë akoma se çka duan dhe kanë nevojë. Madje, disa gjëra instinktivisht nuk i duan dhe këtë e shprehin përmes qarjes. Ja disa nga gjërat më të shpeshta të cilat aspak nuk i duan.

  kur koka dhe shpina nuk kanë mbështetje të fortë
  kur nuk mbahen afër trupit
  vrazhdësia, shtypja e fortë, shtyerja me forcë e shishes ose biberonit në gojë
  kur i ngreni shpejtë
  britmën e papritur apo zhurmën
  kur gjatë kohë lihet në pelenë të papastër
  kur askush nuk flet me ta apo nuk i ledhaton dhe puthë
  kur janë të mërzitur
  kur i shkundni
  kur i jepni në duar të personit të panjohur
  kur askush nuk i merr në krahë kur qajnë
  kur i shqetësoni nëse janë të lodhura dhe përpiqen të flenë
  kur janë shumë të ekspozuar ngacmimeve nga rrethi
  kur nuk e kanë rutinën e tyre dhe vendin e përhershëm të banimit
  kur ndjejnë fërkimet që kanë prindërit me njëri tjetrin
  kur e kanë shumë nxehtë apo i bie dielli në sy
  kur e kanë ftohtë
  kur kanë shumë njerëz rreth tyre
  kur prindërit nuk e kuptojnë pse qajnë aq gjatë
  kur kanë dhimbje
  kur e gërvishtin teshat apo i pengon etiketa
  kur e pickon mushkonja dhe i kruhet vendi i pickimit./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...