1.7 C
Priština
More

  Cilat fruta nuk duhet të konsumojnë nënat që ushqejnë fëmijën me gji?

  spot_imgspot_img

  Jo të gjitha frutat janë të përshtatshme për nënat që ushqejnë me gji bebin e tyre.

  Një jetë pa fruta do të ishte shumë e pashëndetshme. Ato duhet të jenë pjesë e dietës sonë të përditshme, shkruan “AgroWeb”.

  Por jo të gjitha frutat janë të përshtatshme për nënat që ushqejnë me gji bebin e tyre.

  Sipas specialistëve frutat që nuk duhet të konsumohen në këtë periudhë janë agrumet, luleshtrydhet, kivit, ananasi, portokalli dhe rrushi, pasi shtojnë një aromë pikante në qumështin e gjirit.

  Disa foshnje mund të mos pëlqejnë shijen e qumështit. Disa mund të vjellin dhe foshnje të tjera madje mund të zhvillojnë skuqje në lëkurën e tyre.

  Ndërsa qershia, kumbulla dhe manaferrat mund të shkaktojnë gazra për foshnjën.

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...

  Pesë shënjat më manipuluese të horoskopit

  Në varësi të shenjës së zodiakut, disa njerëz mund...