-0.8 C
Priština
-1.4 C
Zürich
More

  Çfarë të përdorim për të mbajtur fytyrën të bukur

  spot_imgspot_img

  Fytyra e çdo personi është gjëja e parë që na vjen në mend kur mendojmë për dikë, dhe është pjesa e trupit tonë, që nxjerr më në pah atë që ne ndjejmë nga brenda.

  Lëkura jonë, sytë, hunda, goja, kanë nevojë për kujdes të rëndësishëm, që të na bëjë të ndjehemi mirë në lidhje me veten tonë, në rradhë të parë, dhe pastaj me të tjerët.

  Shpesh, çmimet e produkteve kozmetike janë me të vërtetë mjaft të larta, atëherë pse të mos përgatisim maska për veten tonë me produktet që i kemi në shtëpi?

  Natyra ofron gjithmonë një numër zgjidhjesh, për kujdesje të vogla dhe të mëdha, dhe ne, nuk duhet të bëjmë asgjë më shumë, por të ndjekim këshillën e saj të vlefshme.
  Ne iu propozojmë disa receta të maskave të fytyrës tërësisht organike, për t’u bërë në shtëpi me fruta, perime dhe disa përbërës që mund t’i gjeni lehtësisht.

  Për të mbajtur fytyrën të bukur përdoren:
  90 gr vaj ulliri ekstra i virgjër (prodhim i freskët)
  15 gr dyll blete (i shkrirë në avull)

  Përzihen përbërësit derisa të formohet një masë e njëtrajtshme. Aplikohet në fytyrë, në darkë para gjumit.

  Nga: Anila Mirdita

   

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...