17.7 C
Pristina
15.5 C
Zurich
More

  Çfarë duan femrat tek një mashkull?

  spot_imgspot_img

  Sipas disa studimeve të fundit është mësuar se cili lloj i mashkullit u pëlqen më shumë femrave.

  Gratë e shekullit të 21-të po zgjedhin më shumë burra që kanë një fytyrë ‘bebeje’, pra një fytyrë të butë dhe një trup muskuloz, sipas një studimi të shkencëtarëve nga Universiteti i Queensland.

  Studiuesit i treguan një grupi prej 160 femrash foto të meshkujve dhe i pyetën se cila ishte më tërheqëse për ta. Doli se femrat moderne më së shumti “bien” mbi meshkujt e fortë, pra muskuloz dhe të gjatë.

  Në foto, femrat nuk mund të shihnin fillimisht fytyrat e meshkujve, vetëm trupin e tyre të zhveshur dhe shumica e tyre tregonin dashuri për muskulaturën. Përveç muskujve, gjatësia u dëshmua të ishte një faktor i rëndësishëm, por jo aq sa forca.

  Asnjë grua nuk tregoi një preferencë statistikisht domethënëse për burrat që dukeshin fizikisht më të dobët.

  Dhe hulumtimet e mëparshme kanë treguar se femrat preferojnë një kombinim të një fytyre më të butë dhe një trupi të fortë.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...