-6.7 C
Priština
2.1 C
Zürich
More

  Çfarë do të thotë kur ju ëndërroni ish–partnerin?

  spot_imgspot_img

  Nëse ju ka ndodhur disa herë deri tani që të ëndërroni ish të dashurin tuaj, mos u shqetësoni… shkencëtarët kanë vërtetuar se më shpesh ndodh që të ëndërroni të dashurin e kaluar se sa atë të pranishmin, me të cilin jeni aktualisht.

  Hulumtimet gjithashtu tregojnë se të ëndërruarit e ish – personit të dashur nuk është më pengesë për t’i treguar atij të tanishmit. Nëse frikësoheni që të ëndërroni ish – partnerin tuaj, për shkak të faktit se ju ngjan një aluzion për të mashtruar partnerin aktual, mirëpo sipas terapeutëve, kjo nuk është aspak e vërtetë. Kjo paraqet vetëm një alternativë që tregon se ju mund të keni ndjenja për njerëzit e tjerë.

  Arsyeja që juve në ëndërr ju paraqitet partneri i mëparshëm, mund të jetë ndjenja e pendimit dhe brejtja e ndërgjegjës për mënyrën e përfundimit të lidhjes, ose ndoshta edhe dëshira për të zgjidhur dhe përmirësuar gjërat e kaluara.

  Megjithatë, nëse këto ëndërra ju ndodhin shumë shpesh, atëherë ndoshta problem është nëmarrëdhënien aktuale. Ndoshta, ka të bëjë me faktin se nuk jeni plotësisht i lumtur dhe i kënaqur?./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...