-0.8 C
Priština
-1.4 C
Zürich
More

  Bronde – trend i ri në ngjyrosjen e flokëve

  spot_imgspot_img

  Trendi më i ri i fruzurave është bronde. Ky emërim ka rrjedhur nga kombinimi i dy fjalëve angleze: brunette dhe blonde (brune dhe bjonde). Në mesin e personaliteteve të njohura të cilët e kanë pranuar këtë trend janë Jenifer Lopez, Julia Roberts.

  Ky kombinim i dy ngjyrërave të flokëve më së miri u shkon femrave të cilat më herët kanë qënë bjonde, dhe që pjesërisht janë ngjyrosur në brune. Floku afër rrënjëve ka një nuancë nga ngjyra gështenje kah ajo karamel, përderisa fiket më të gjata pas veshëve, shatirohen në ndonjë nuancë të bjondes.
  Me këtë teknikë arrihet dendësi dhe thellësi e ngjyrës së flokëve, e gjithashtu përfitohet edhe një butësi nga kombinimi i ngjyrës gështenje me fijet bjonde të shkëlqyera.

  Femrave me lëkurë ngjyrë ulliri më së miri u shkojnë tonet e ngrohta, përderisa ato me lëkurën ngjyrë rozë duhet që të përzgjedhin tone të ngjyrës së hirtë.

  Kjo temë është përgatitur nga Rrjeti i Studiove të Bukurisë PASSION /kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...