23.3 C
Priština
23.8 C
Zürich
More

  “Bounty” çokollata e përgatitur në shtëpi

  spot_imgspot_img

  Përbërësit:

  200 gram kokos

  70 gram sheqer pluhur

  100 ml ajkë të ëmbël

  70 gram gjalpë

  200 gram çokollatë për zierje

  Përgatitja:

  Fillimisht bëni bashkë kokosin dhe sheqerin pluhur.

  Mbi zjarr, vendosni ajkën dhe gjalpin. Në temperaturë të ulët përzijeni vazhdimisht derisa të shkrihet tërë gjalpi.

  Lëreni këtë masë të ftohet dhe më pas shtojeni te kokosi. Përzijeni mirë dhe me duar filloni të bëni forma.

  Shtypini me duar derisa të ngurtësohet masa.

  Vendosini në frigorifer për ngurtësim të mëtutjeshëm.

  Në anën tjetër shkrijeni çokollatën dhe lëreni të ftohet.

  Më pas kaloni ëmbëlisrat e kokosit nëpër të.

  Vendosini përsëri në frigorifer edhe për pak kohë, që të ngurtësohet edhe çokollata.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...

  Pesë shënjat më manipuluese të horoskopit

  Në varësi të shenjës së zodiakut, disa njerëz mund...