Përbërësit:

– 3 banane

– 1 lugë çokollatë e grirë në rende

– 1 lugë gjalpë kikiriku

– pa kanellë

– 1 lugë mjaltë

Udhëzimet:

1. Bananet qerohen dhe priten në rrathë. Pastaj vendosen në një enë plasmasi dhe i veni në ngrirës të thellë për 3 orë.

2. Pas ngrirjes miksoni bananet me mikser, derisa të fitoni një masë kremoze.

3. Masen me bananet e miksuara i ndajmë në 3 enë të ndryshme. Duke i shtuar të parës çokollatë të grirë në rende, tjetrës kanellë me mjaltë dhe njerës gjalpen e ikirikut. Ose nëse ju keni dicka që ju shijon më shumë, mund ti shtoni ckado.

4. Të servohet pas qëndrimit në ngrirës të thellë për disa orë.

kosovarja.ch