6.6 C
Priština
More

  Adriana Matoshi regjistrohet si deputete

  spot_imgspot_img

  Aktorja e njohur, Adriana Matoshi, është regjistruar te mërkurën, zyrtarisht si deputete e Kuvendit të Kosovës.

  Ajo arriti që të sigurojë votat e mjaftueshme për një nga ulëset në Kuvendin e Kosovës, pas garës parlamentare, në krah të Lëvizjes Vetëvendosje.

  Matoshi ka ndarë me ndjekësit e saj në rrjetin social Facebook një fotografi nga momenti, kur ka nënshkruar regjistrimin si deputete në hollin e Kuvendit të Kosovës.

  “Për herë të parë dhe regjistrova si deputete e kuvendit të Kosovës! Faleminderit për besimin e juaj, shpresoj për një ardhme të ndritur për të gjithë qytetarët e vendit! Kofshim e dalshim faqebardhë me punë të mbara dhe suksese në të gjitha iniciativat”, ka shkruar aktorja e njohur në Facebook.

  Adriana përndryshe ka një karrierë të pasur në aktrim, me shumë role filmike, teatrale e çmime të shumta në festivalet prestigjioze.

  Ajo vendosi t’i futet befasishëm garës për deputete këtë vit, gjersa për t’iu bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje, Matoshi tha se mori ftesë nga i pari i këtij subjekti politik, Albin Kurti.

  Adriana garoi në zgjedhjet e 14 shkurtit me numrin 60, e që kthyer mbrapsht i bie 06, numri që simbolizon qytetin e saj, Gjilanin, nga ku ka edhe prejardhjen.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...