-6.7 C
Priština
2.1 C
Zürich
More

  A është normale që fëmija juaj të pijë ujin e vaskës gjatë larjes?

  spot_imgspot_img

  Po është normale, dhe kjo çështje është një mundim i madh për prindërit pasiqë nuk dinë se si të reagojnë. Më poshtë do ju këshillojmë për scenario të mundshëm dhe si duhet të reagoni, nëse duhet një gjë e tillë.

  Pierja e ujit nga vaska e banjos mund të shkaktojë probleme stomaku, nëse fëmija juaj ka pirë një sasi të konsiderueshme, atëherë do e bëjë të vjellë. Mirëpo kjo është shumë pak e mundshme pasiqë fëmijët e pështyjnë ujin e vaskës për shkak të shijes së keqe të sapunit. Sasia e sapunit që fëmija juaj mund ta konsumoj në vaskë është tejet e vogël duke marrë parasysh se sa ujë mund të ketë në një vaskë.

  Gjithashtu një çështje tjetër janë kimikatet që përdoren për pastrimin e vaskës. Por një gjë duhet ta kuptoni se pas pastrimit me kimikate të vaskës, vaska shpëlahet andaj edhe sasia e mundshme e mbetur nga detergjenti nuk e bën ujin e vaskës të dëmshëm më shumë se uji që ndodhet në pishina.

  Një rrezik tjetër është plumbi në ujësjellësit e vjetër, pasiqë asnjë sasi e plumbit nuk është e mirë nëse konsumohet. Me lëshimin e ujit të nxehtë, rritet sasia e plumbin në ujë, mirëpo duhet të kuptohet se kjo gjë ndodh me tubacionet e vjetra.

  Që të shpërqëndroni fëmijën tuaj nga uji, bëni mirë ti vendosni lodra në vaskë./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...