2.2 C
Priština
More

  A është e sigurtë veshja e shtrëngueseve gjatë shtatzënisë?

  spot_imgspot_img

  Po. Nëse vishni një palë shtrënguese nga likra “sipas formës së trupit”, që mbulon fundin e belit, barkut apo kofshfëve, nuk dëmton foshnjen tuaj, pa marrë parasysh se sa jeni fryrë. Fëmija juaj është i mbrojtur mirë në lëngun amniotik, dhe kompresimi apo shtypja e lehtë e barkut me anë të këtyre shtrengueseve nuk shkakton ndonjë dëm të mundshëm.

  Vlen të ceket se shtrëngueset “e zakonshme” nuk janë zgjedhja më e rehatshme për trupin tuaj që është vazhdimisht në plotësim. Sidoqoftë, nëse ndjeheni rehat, mund ta përdorni. Përndryshe, duhet të fokusoheni në linjat e lindjes që ofrohen për nënat ose të kërkoni shtrënguese që i përshtaten formës së trupit të destinuar për shtatzëni, ose të mbështeteni në produkte të ngjashme që ofrojnë prodhuesit për gra shtatzëna./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...