-4.8 C
Priština
3.1 C
Zürich
More

  A dëshironi lëkurë të lëmuar pas depilimit? Ju nevojiten këto dy përbërës

  spot_imgspot_img

  Shumë prej neve pyesin se si lëkura pas rruajtjes të jetë e butë dhe e lëmuar. Ekspertët na sollën një këshillë të vyeshme.

  Para rruajtjes është me rëndësi të përgatisim lëkurën dhe këtë do e filloni me piling (pastrim) të thellë të trupit.

  Për këtë do ju nevojitet kripë deti dhe pak vaj ulliri. Këto përbërës janë të mirë pasiqë hapin poret e lëkurës dhe ashtu mundësojnë lëvizje gjithpërfshirëse gjatë rrojes. Atëherë depilimi bëhet kualitativ dhe lëkura rri më gjatë pa qime./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...