2.2 C
Priština
More

  9 gjërat që nuk i dinit për këtë pozitë…

  spot_imgspot_img

  1. Është mënyrë e mrekullueshme për të prekur pikën-G. Seksi nga pas është perfekt për penetrim të thellë me çka stimulohet pika-G, andaj është i preferuari i femrave që duan penetrim të thellë. Pika-G është një pikë që shumë shkencëtarë mendojnë se nuk ekziston ndërsa të tjerë thonë se është vazhdim i klitorisit brenda në vaginë,që d.t.th është pikë shuë e ndjeshme.

  2. Është pjesë e familjes së madhe të pozitave seksuale “me hyrje nga pas”. Doggy-style nuk është pozicioni i vetëm për seks nga pas. është pjesë e një familje të madhe të pozicioneve seksuale që përfshin “qenushin e përkulur”(sikurse edhe pozicioni i jogës) dhe “kalëruesen e mbrapshtë”. Andaj, nëse e gjeni doggy-style-in standard të mërzitshëm apo të parehatshëm, mund të përdorni opcione të shumta- mund të vendosni një jastëk në stomak apo mund të mbështeteni tek ndonjë karrige.

  3. Është shumë, shumë e vjetër! Mendoni se Snoop Dogg është personi i parë që bën referencë të këtij pozicioni? Grekët dhe romakët e lashtë kanë literaturë dhe vepra të shumta artistike ku përdoret referencë e kësaj pozite.

  4. Ekzistojnë shumë këngë për këtë pozitë seksuale. Sipas “Genius”, ka më tepër se 1,600 këngë që adresojnë këtë temë, të paktën kalimthi. “PIMP”i 50 Cent, “The Bad Touch” e Bloodhound Gang e shumë shembuj të tjerë.

  5. Quhet “stil i qenushit” mirëpo shumë kafshë të tjera e përdorin… Përfshirë kuajt, devetë, zhirafat dhe elefantët.

  6. ….dhe shumë kafshë nuk e praktikojnë. Balenat, delfinët dhe merimangat braktisin këtë pozicion. Madje edhe primatët siç janë shimpanzat nuk e përdorin ekskluzivisht.

  7. Nuk është vetëm për seks vaginal. Kjo pozitë përdoret edhe për seks anal.

  8. Nëse e provoni, në fakt jeni minoritet. Sipas një studimi, vetëm 44% e meshkujve dhe 36% e femrave kanë provuar këtë pozicion të paktën një herë.

  9. Është pozicioni i preferuar i shumë meshkujve. Sipas një ankete, meshkujt e paraqesin këtë pozicion si e preferuara e tyre.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...