-0.8 C
Priština
-1.4 C
Zürich
More

  7 trendet e ngjyrave të flokëve që do i hasim kudo në këtë pranverë

  spot_imgspot_img

  Meqë pranvera është afër, jemi duke menduar që të ndryshojmë ngjyrën tonë të mërzitshme dimërore me diçka më të ngrohtë. Më poshtë i kemi disa shembuj të ngjyrave që do jenë në trend këtë pranverë.

  Vjollcë e hirtë. Lozja me nuanca të ultra-vjollcës është një nga gjërat më të pëlqyera të këtij viti. Kur bëhet fjalë për flokët, një nuancë e vjollcës dhe livandos me një përzierje të të hirtës është diçka e lehtë dhe mahnitëse.

  Balajazh që inkuadron fytyrën. Një balajazh bjondë karamal është gjithçka që ju udhet për këtë pranverë.
  Bjonde luleshtrydhe. Bota e bukurisë prap është rikthyer tek ngjyrat me një përpunim, ndërsa nuanca bjonde luleshtrydhë është diçka që duhet të provoni.

  Rrënjë të ekspozuara. Platinumi është ngjyrë që do të qëndrjë me ne mirëpo me një spin të vogël. Këtë sezonë nuk do jetë i ftohtë dhe njëdimensional por do të ketë të inkorporuara rrënjët e errëta të nxjerra jashtë.
  Bjonde mjaltë e ngrohtë. Nëse jeni lodhur nga platinumi apo bjonde e bardhë, tani mund t`i gëzoheni bjond-mjaltës për këtë pranverë.

  Keeping it bright ✨✨✨ @balayageandbraids #americansalon

  A post shared by American Salon (@american_salon) on

  Gështenjë me hijëzim. Gështenja ombre është një dëshmi se vjeshta dhe dimri nuk janë pronaret e vetme të ngjyrave të errëta. Kjo ngjyrë do përshtatet edhe gjatë verës, jo vetëm në pranverë.

  Theksime të skuqura. Dëshironi t`i bëni rozë të arta mirëpo nuk dëshironi flokë rozë atëherë me këto theksime të skuqura do e merrni dozën e duhur të rozës.

  Te tjera:

  ✌? By owner @prettylittleombre

  A post shared by SALT. (@salt.hair) on

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...