28.6 C
Priština
More

  7 këshilla për mbajtje të buzëkuqit të errët

  spot_imgspot_img

  Nëse dëshironi të mbani buzëkuq të errët, duhet të dini që ekzistojnë rregulla për mbajtjen e tij. Buzëkuqi i errët duhet t’i përgjigjet pamjes suaj në tërësi, andaj shikoni këshillat në vazhdim.

   1. Buzëkuqi i errët është për muajt dhe netët e vjeshtës

  Lëreni buzëkuqin e errët për muajt dhe daljet në mbrëmje gjatë vjeshtës.

  Buzëkuqi i errët kërkon garderobë të veçantë.

  Fustani jeshil i mbyllët apo i kuq i rrin shumë bukur buzëkuqit të errët.

  2. Zgjedhni nuancën që më së shumti ju përshtatet

  Më të mirat janë ngjyrat rozë , kafe, e kaltër apo e kuqe. Nëse keni sy të çelët, më së miri do ju rrijë buzëkuqi rozë , e nëse keni sy të mbyllët atëherë ju shkon ngjyra kafe.

  Buzëkuqi i kaltër nuk është as shumë i mbyllët as i çelët, kështuqë mund ta përdorin edhe femrat me sy me ngjyrë të mbyllët, si dhe ato të çelët. Buzëkuqi i kuq i errët, më së miri i shkon bruneve, sepse ngjyra e flokëve të tyre përshtatet me ngjyrën e fortë të karminit.

  3. Gjithmonë provojneni buzëkuqin

  Kur ju pëlqen ndonjë nuancë , provojeni. Merreni me vete një shkop pambuku, kaloni me te në anët e karminit ku askush nuk e ka përdorur dhe vendoseni në buzë. Nëse ju hap në fytyrë dhe nuk bën të dukeni të lodhur, ky është buzëkuq për ju.

  4. Lyejini buzët me brushë për buzë

  Më së miri është që buzëkuqin e errët ta vendosni me brushë për buzë. Buzëkuqi I errët mundet lehtë të hapet, kështu duhet të vendoset me kujdes dhe mos ta teproni.

  5. Vijnë vendoseni më vonë

  Pasiqë e keni vendosur buzëkuqin, vizatoni vijën e buzëve me lajner të së njëjtës nuancë . Lapsi i errët për buzë mund të jetë më i theksuar nga buzëkuqi, e në mënyrë që kësaj t’i ikni, gjithmonë të parin vendoseni buzëkuqin.

  6. Tejkaloni shkëqimin

  Nuk ka asgjë të keqe që nuancës suaj standarde t’i vendosni edhe shkëlqim, që të theksoni më shumë buzët, por kur është në pyetje buzëkuqi i errët, nuk ka nevoj për më shumë theksim. Krahas kësaj, shkelqimi mund të përlyej ngjyrën e errët dhe kjo nuk do të dukej aspak bukur. Nëse dëshironi të vendosni shkëlqim, vendoseni në mes te buzëve.

  7. Mbajeni me vetëbesim

  Buzëkuqi i errët është potez i fortë dhe do të tërheq vemendjen në ju. Të gjithë sytë përreth do të jenë kah ju, prandaj duhet të dini që ta mbani me vetëbesim, sikur të kishit në pronësinë tuaj gjithçka në atë hapësirë./kosovarja.ch/

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...