28.6 C
Priština
More

  6 shenjat e qarta se ish partneri ju dëshiron përsëri

  spot_imgspot_img

  Thënë sinqerisht, ndarjet ta shpifin. Ato na bëjnë të ndihemi të mërzitur, të pashpresë dhe të frustruar. Megjithëse mund të jetë shumë e tmerrshme, disa ndarje nuk zgjasin përgjithmonë.

  Shihni më poshtë 6 shenjat nëse i përshtaten situatës suaj. Ata mund të meritojnë një shansë të dytë.

  1. Ish i dashuri ju kontakton për arsye të vogla. Çiftet që ndahen, duan të qëndrojnë larg njëri-tjetrit – dhe zakonisht nuk kontaktojnë ish partnerët e tyre. Por, kur ish i dashuri ju kontakton, është e mundshme që ata përpiqen të rihapin linjat e komunikimit. Kjo është veçanërisht e vërtetë nëse arsyet e kontaktit me ju janë të një rëndësie shumë të vogël apo të pakuptimtë, si psh. ju thërret për t’ju pyetur për ndonjë recetë të mamasë suaj.
  2. Ish i dashuri juaj pyet për ju. Interesimi i pandërprerë për ju, lë të hapur çështjen se ka ende ndjenja të trazuara. Kështu, nëse ish i dashuri pyet rreth jush përmes miqve, familjarëve apo edhe të afërmve – ata mund të pendohen për ndarjen e shkaktuar.
  3. Ish i dashuri vrapon pas jush. Ish partnerët vazhdojnë të vrapojnë pas njëri-tjetrit, veçanërisht nëse jetojnë në të njejtën lagje apo ndajnë të njejtin rreth shoqëror. Por, nëse e rastisni ish të dashurin ngado që shkoni, në dyqan ushqimor, yoga apo edhe në zyrë- ata mund të përdorin çfarëdolloj rruge vetëm që të përplasen me ju “aksidentalisht”.
  4. Ish i dashuri sillet me ju sikur jeni takuar për herë të parë. Shumica e lidhjeve kanë një fazë muaj mjalti – një fillim ku gjithçka duket aq romantike dhe ju bëni aq shumë gjëra të këndshme për njëri-tjetrin. Kthimi i kësaj mënyre të sjelljes sërish mund të jetë shenjë se ai prap do të ju bëjë të njejtën gjë.
  5. Ish i dashuri juaj bën përpjekje për të ndryshuar veten. Gjithmonë ka një arsye pse lidhja juaj përfundon, pavarësisht a është faji i përbashkët apo i tjetrit (si psh. tradhtia). Ju mund të vëreni se njerëzit zakonisht nuk ndryshojnë për dikë tjetër, vetëm për veten, e kjo do të thotë shumë nëse ai ndryshon për ju.
  6. Ish i dashuri juaj ju tregon. Nëse me të vërtetë is hi dashuri juaj dëshiron të ju kthehet, ai thjeshtë do t’ua thotë juve./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...