-5.1 C
Priština
-0.9 C
Zürich
More

  6 PARFUMET që cdo femër moderne duhet ti përdor të paktën 1 herë në jetë…

  spot_imgspot_img

  Lëkura e mirë, flokët e shkëlqyeshëm dhe një bukuri tepër e stilizuar janë shenjat dalluese të nje gruaje Pariziene.Por ajo qe na beri te shkruanim sot eshte: Cilat janë me të vërtetë aromat me te preferuara  te parfumeve të grave franceze? Ju e dini, ato që çdo parisiene nën moshën 40 vjeç kanë pasur në  së paku një herë në jetën e saj? Në kërkim të një mendimi profesional, ne i bëmë thirrje atij qe me mire se kushdo mund ti njohi shijet e tyre, Francis Kurkdjian, i cili ka nje dyqan parfumesh i cili është një ndalesë e detyrueshme në çdo itinerar të Javës së Modës.  në Rue d’Alger. Ai na tregoi keta parfume dhe nese nuk e keni blere akoma tuajin hidhini nje sy ketyre qe ne ju sugjerojme:

  Chanel Coco Mademoiselle (2001)

  Chanel No. 5 (1921)

  Cacharel Anaïs Anaïs (1978)

  Guerlain Shalimar (1925)

  Yves Saint Laurent Opium (1977)

  Kenzo Parfums Flower by Kenzo (2000)

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...