14.1 C
Priština
More

  6 PARFUMET që cdo femër moderne duhet ti përdor të paktën 1 herë në jetë…

  spot_imgspot_img

  Lëkura e mirë, flokët e shkëlqyeshëm dhe një bukuri tepër e stilizuar janë shenjat dalluese të nje gruaje Pariziene.Por ajo qe na beri te shkruanim sot eshte: Cilat janë me të vërtetë aromat me te preferuara  te parfumeve të grave franceze? Ju e dini, ato që çdo parisiene nën moshën 40 vjeç kanë pasur në  së paku një herë në jetën e saj? Në kërkim të një mendimi profesional, ne i bëmë thirrje atij qe me mire se kushdo mund ti njohi shijet e tyre, Francis Kurkdjian, i cili ka nje dyqan parfumesh i cili është një ndalesë e detyrueshme në çdo itinerar të Javës së Modës.  në Rue d’Alger. Ai na tregoi keta parfume dhe nese nuk e keni blere akoma tuajin hidhini nje sy ketyre qe ne ju sugjerojme:

  Chanel Coco Mademoiselle (2001)

  Chanel No. 5 (1921)

  Cacharel Anaïs Anaïs (1978)

  Guerlain Shalimar (1925)

  Yves Saint Laurent Opium (1977)

  Kenzo Parfums Flower by Kenzo (2000)

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...