-5.9 C
Priština
2.2 C
Zürich
More

  5 pudrat më të këqija për lëkurën tuaj

  spot_imgspot_img

  Tregu kozmetik ofron vërtetë një numër të madh të pudrave për fytyrë, por shumica e grave nuk dinë akoma ta përzgjedhin atë të duhurën.

  Këto pudra janë gjithmonë përzgjedhje e gabuar!

  1. Pudër shumë e errët

  Vajzat shpesh zgjedhin pudra madje edhe për tri nuanca më të errëta se teni i tyre. Ky është gabim i madh sepse për këtë fytyra duket e parregulluar, ashtu që a tërë pamja duket “e thjeshtë”. Zgjedhni pudrën në nuancë me tenin tuaj, kurse ngjyrën fytyrës i jepni me ndihmën e bronzuesve.

  1.  Pudër e lirë

  Natyrisht, nuk po themi se duhet harxhuar pasuri për pudër të lëngshme, por ato që janë shumë të lira shpesh kanë edhe përbërje të keqe që vërtetë dallohet. Më mirë kurseni në llaqet e thonjve, hijëzuesit dhe buzëkuqët.

  1. Pudër për llojin e gabuar të lëkurës

  Keni lëkurë të përzier, kurse mbani pudër me grimca të ndritshme? Ose keni lëkurë të tharë, kurse mbani pudër për errësim? Me aplikimin e pudrës së gabuar e lodhni lëkurën dhe duket e parregulluar, ashtu që nëse nuk e dini vetë llojin tuaj të lëkurës, pyetni shitësen në parfumeri për këshillë.

  1. Pudra e shoqes

  Ajo e adhuron, por përveç kësaj është për disa herë më e errët se ju, si dhe keni lloj tjetër të lëkurës? Shmangni pudrat e rekomanduara nga shoqet tuaj dhe përdorni vetëm ato që përputhen me fytyrën tuaj.

  1. Pudër shumë e trashë

  Pudra shumë e trashë duket keq në fytyrën e njomë, madje edhe nëse është e prekur me puçrra.

  Lejoni lëkurën të marrë frymë dhe përzgjedhni një variant të pudrës më të lehtë./kosovarja.ch/

  Ju propozon pudrën Extreme Matt nga brendi Pupa Milano si njërën nga pudrat më të mira në tregun kosovar. Pudra Extreme Matt i jep lëkurës dukje natyrale mat, fsheh njollat duke mbuluar defektet në mënyrë të përsosur dhe arrin të plotësoj nevojat tuaj për një qëndrueshmëri gjatë gjithë ditës.  

   

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...