-6.2 C
Priština
-1.9 C
Zürich
More

  5 produkte kozmetike për të cilat nuk keni nevojë!

  spot_imgspot_img

  Paramendoni se sa produkte kozmetike keni në banjon tuaj që fare nuk i përdorni. Dermatologët kanë bërë një listë të 5 produkteve që janë krejtësisht të panevojshëm dhe të pa dobishëm. Dhe ju, kur të shkurtoni listën e blerjes nëpër parfumeri dhe kozmetikë, në këtë mënyrë do të kurseni edhe një shumë të kosiderueshme të të hollave.

  1. TONIK

  Harxhim i pamëshirshëm i kohës dhe të hollave – thekson dermatologu Leslie Baumann. Toniku supozohet të jetë fiktiv apo jo real pasi që paraqet produkt për pastrimin e fytyrës ndërsa në realitet lë shenja të shumta në lëkurë. Produktet moderne vijnë aq më shumë duke u avancuar saqë toniku lehtë mund të shkojë në harresë.

  2. MASKË PËR KËMBË

  Produkt i panevojshëm! Nëse dëshironi të keni thembra dhe këmbë të lëmuar, vizitoni qendrat e bukurisë gjegjësisht praktikoni pedikyrin dhe vazhdimisht beni masazhe kembeve me krem te yndyrshem.

  3. SHKËLQYES BUZËSH

  Balsami është i mjaftueshëm që buzët të jenë të buta dhe sensuale. Përdorni balsam ose mast me efekt qetësues sa më shpesh të jetë e mundur, dhe nëse yndyra e tepërt ju pengon, atëherë mund ta pastroni me anë të një pecete – këshillon Emily Kate Warren, një eksperte e kozmetikës dekorative.

  4. KREM ANTI-CELULIT

  Nuk ekziston krem, losion apo produkt tjetër kozmetik që mund të largojë celulitin nga trupi juaj. Kjo vjen si pasojë e mënyrës së të ushqyerit, ndërsa më me rëndësi është që të konsumoni sa më shumë lëngje dhe të stërviteni apo ushtroni me qëllim të mënjanimit të lëvores së portokallit (celulitit).

  5. KREM PËR QAFË

  Trajtoni qafën ashtu sikur fytyrën. Çdo mëngjes, vendosni krem hidratues për mbrojtje nga dielli, ndërsa në mbrëmje përdorni pomadë me retinol. /kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...