-1.3 C
Priština
-2.6 C
Zürich
More

  5 modele të flokëve që do të bëjnë që të dukeni 10 vjet më e re

  spot_imgspot_img

  Dallimi në mes të dukjes së freskët e rinore dhe dukjes më të vjetër se që jeni, është lehtë që të përmirësohet përmes ngjyrës së duhur të flokëve, ballukave, kaçurelave, bystekave ose me një pungjë. A nuk besoni? Shikojini fotot e transformimeve të personave të famshëm dhe merrni disa nga ide-truke prej tyre.

  Jennifer Lopez

  Bystekët që disa vite nuk po dalin nga e moda, e pasi që erdhi pranvera, ju mund të dëshironi të provoni një pamje diademë romantike në flokët ku Jennifer Lopez ka arritur që të bëjë pamjen e një vajze.

  Skarlet Johansson

  Në fillim të karrierës së saj Skarlet Johansson pothuajse ishte e panjohur me një “minivall” (dredhje flokësh) të keq, por vetëm disa vite më vonë, më një prerje të flokëve shkurtër (pazh) me maje të thyerra dhe të lëshuara ka arritur sukses të madh.

  Nicole Kidman

  Ngjyrë hiri e ndritshme, bjonde e flokëve dhe teni i zbehtë nuk shkojnë së bashku! Shih se si Nicole Kidman e ka zgjidhur problemin me kaçurela të butë dhe ngjyrës së flokëve të ngrohtë verdhë.

  Victoria Beckham

  Përderi sa ishte duke e ndertuar karrieren e saj si një anëtare e grupit Spice Girls, Victoria Beckham nuk mund të mburrej as me stil e as me modelin e flokëve. Në ndërkohë, është rritur në një ikonë të modës, edhe me modelin e flokëve të shkurtëra dhe interesante e ka lancuar një pungjë të thjeshtë që e ka bërë që të duket dhjetë vjet më e re.

  Ana Reese Witherspoon

  Look-u rinor që gërshërët mund të bëjnë më disa lëvizje, mund të i dhurojnë çdo fytyre arsyen përse ballukat i quajnë lloji i Botox-it. Ana Reese Witherspoon kishte prerë ballukat, e ka rrumbullaksuar fytyrën, dhe ka fituar një pamje të freskët./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...