14.1 C
Priština
More

  4 arsye pse ai/ajo u zhduk papritur pas seksit

  spot_imgspot_img
  1. Disa prej tyre largohen sepse janë të papjekurNëse zhduken pas seksit duhet ta merrni si mesazh pozitiv dhe lajm të mirë. Kenishpëtuar nga dikush me të cilin s’do të donit të dilnit për shumë gjatë. Ata s’janë mjaftueshëm të pjekur dhe zgjedhin mënyrën më të shëmtuar dhe fëmijënore për t’u larguar. Thjesht duhet t’i kujtoni vetes që s’jeni ju problemi apo vlerat e tua si partnere.
  1. Zhduken sepse ndihen të pasigurtë Edhe pse nuk ka asnjë justifikim për zhdukjen pa arsye, njeriu me të cilin keni fjetur ndoshta s’ishte i sigurt për çfarë vinte më pas. Eshtë e thjeshtë të mendosh që njeriu me të cilin po del e ka të qartë se çfarë po bën ndërsa del, por s’është gjithmonë ky rasti. Njerëzit kanë pasigurira dhe kur ndjejnë këtë, largohen. Gjithsesi, kjo s’i justifikon pasi zgjedhja e duhur është komunikimi. Në rast se nuk e bëjnë, ju kanë kursyer kohë.
  1. Zhduken sepse jeni në linja komplet të ndryshme Ai s’ka qëllim krijimin e një lidhjeje. Nëse e keni diskutuar paraprakisht këtë, është shumë ok. Nëse jo dhe ata zhduken krejt nga hiçi mund të të ketë dhënë mesazhin tjetër. Gjuha juaj e komunikimit s’ngjante në asnjë pikë dhe për më tepër s’kërkonin asgjë veç seksit.
  1. Duke u zhdukur, ndihen të justifikuar Ndonjëherë, duke u larguar në atë mënyrë, njerëzit ndihen më të „qetë“ për sjelljen e tyre dhe e justifikojnë kështu. Ata mund të keni prioritete të tjera, marrëdhënie apo plane të tjera dhe i bën të mendojnë se kanë të drejtë që thjesht të zhduken. Asgjë s’i justifikon as në këtë rast, pasi nuk janë të ndërgjegjshëm për dëmin që mund t’i kenë bërë personit tjetër. Sidoqoftë, kujtojini vetes që nuk meritojnë asnjë çast më shumë nga koha juaj.

  Burimi: Elite Daily

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...