14.4 C
Priština
More

  20 gabimet që jeni duke i bërë lidhur me seksin

  spot_imgspot_img

  Mos e shkatërroni natën me partnerin tuja duke i bërë ndonjëreën nga këto gabime. Mësoni se cilat gjëra duhet ti ashkaloni për të ndjerë kënaqesinë. 

  1. Nuk keni kohë për veten tuaj

  Femrat kanë tendencë më tepër të kujdesen për fëmijët dhe shoqet më të mira sesa për veten e tyre. Nëse nuk mund të gjeni kohë për veten tuaj, atëherë edhe në seks nuk jeni vetvetja.

  2. Ndjeheni keq për trupin tuaj

  Ndoshta jeni të turpëruara nga mbipesha, venat e theksuara apo shenjat e zgjerimit të lëkurës, mirëpo kujtojeni se megjithatë jeni e bukur dhe askush nuk është perfekte.

  3. Nuk i tregoni partnerit se çfarë dëshironi

  Ai nuk mund t`ua lexojë mendjen, prandaj i duhet ndihma juaj pa ia cenuar egon mashkullore. Inkurajoni atë, mos e kritkoni!

  4. Nuk flirtoni me të gjatë ditës.

  Seksi nuk fillon me zhveshjen e rrobave, të paktën jo për femrat. Prandaj fillojeni me një mesazh provokues apo me ndonjë psherëtimë seksi gjatë ditës, që në mbrëmje të arrini kulminacionin.

  5. Natën e takimit e bëni gabimisht.

  Në vend se të dilni në restorant, të hani ushqime të rënda, të pini alkool dhe të mos keni energji për diçka më tepër në përfundim të mbrëmjes, pini ca gota venë me meze dhe çoni dashuri. E më pas mund të kënaqeni duke dalur jashtë!

  6. Mendoni se përdorimi i lubrikantëve nënkupton se diçka nuk është në rregull me ju

  Ky mendim është shumë i gabuar pasiqë sasia e lubrifikimit që prodhon organizmi juaj nuk është indikator që tregon nivelin e eksitimit tuaj. Lubrifikimi është një aleta i mirë i seksit pasiqë e bën më të këndshëm dhe më pak të dhimbshëm.

  7. Nuk jeni zemërgjerë

  Le të themi se seksi oral,nuk ju pëlqen ta bëni mirëpo ju pëlqen kur partneri ua bën juve. Gjithçka në një lidhje të shëndoshë është të marrësh dhe të japësh andaj mos hezitoni t`ia plotësoni dëshirat.

  8. Nuk keni kontakt me sy

  është e rëndësishme, posaqërisht gjatë seksit, të bëni kontakt me sy me partnerin pasiqë ashtu lidheni edhe më shumë.

  9. Nuk flisni “pisët”

  Kur meshkujt kërkojnë nga femrat të thonë fjalë të pista nuk d.t.th që duhet të shani. Kjo nënkupton të jeni më eksplicitë për grafikën, p.sh. Dua të më lëpish thimthat!

  10. Shkoni drejt në aksion

  Paraloja ju bën që të lubrifikoheni që seksi mos të jetë me dhembje. është mirë që të zhvisheni ngadalë para se të hidheni në aksion.

  11. Vendosni foto nga prindërit e tu në dhomën e fjetjes

  Vendosja e fotove të tilla me siguri do e pamundësojë atë të ketë ereksion.

  12. Prisni nga ai që të jetë i gatshëm çdoherë

  Ndonjëherë stresi i punës apo finansave mund të ndikojë në pamundësimin e tij për Kuptojeni se ajo nuk ka të bëjë asgjë me ju, nëse kjo përsëritet shpesh atëherë kërkoni shpjegime.

  13. Harroni të qesheni

  Duhet të keni sens për humor edhe gjatë seksit, pasiqë seksi nuk d.t.th të jetë si nëpër filma. Nëse nuk qesheni për gjërat që i bëni gabim atëherë do të ndjeheni anksiozë.

  14. Nuk masturboni kurrë

  Të keni seks solo është mënyra më e mirë të kuptoni se çfarë dëshironi dhe të maksimizoni kënaqësinë tuaj.

  15. E bëni atë në pozita që ju shkaktojnë dhembje

  Ndodhta partnerit tuaj ju pëlqen doggystyle mirëpo juve ju dhemb ashtu. Edh nëqoftë se ndonjë pozitë e kënaq së tpërmi, mos pranoni nëse edhe ju nuk kënaqeni njejtë

  16. Të aktroni orgazmën

  Të bëni zëra të rrejshëm që të eksitoni partnerin dhe të aktroni për orgazmën janë dy gjëra të ndryshme. Ashtu i thoni partnerit se ajo që bën ai ju pëlqen me çka humbni një aspekt të rëndësishëm të lidhjes suaj.

  17. Kurrë nuk provoni gjëra të reja bashkë

  është me rëndësi që t`i përzihen gjërat, jo vetëm në shtrat, por gjithashtu në jetën e përditshme. Provoni gjëra të reja së bashku!

  18. Dëshira se do orgazmoni aq shpejtë si partneri juaj

  Në mesatare mashkullit i duhen 2 deri në 5 minuta të arrijë orgazëm ndërsa femrave u duhet 40 deri 45 minuta.

  19. Nuk e përdorni tualetin para seksit

  Urinoni para seksit! Shumë femra nga shtypja gjatë seksit kanë nevojë të shkojnë në tualet edhe në mes të aktit seksual. Mos lejoni të ju ndodh kjo juve andaj urinoni para aktit.

  20. Fokusoheni mundimshëm që të arrini orgazëm

  Nëse mundoheni të arrini orgazëm, kurrë nuk do t`ia arrini. Femrat kanë nevojë të ndihen të relaksuara që të arrijnë orgazëm, ndërsa mundimi i tyre me mendime se a do t`ia arrijnë- ua pamundëson orgazmën në përgjithësi./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...