14.4 C
Priština
More

  15 gjërat që e bëjnë edhe më të mirë marrëdhenien intime pasi që të martoheni

  spot_imgspot_img

   

   

  1. Mund t`a “bëni” kur të dëshironi. Kur martoheni, seksi është sikur lokal që punon 24 orë – gjithmonë i hapur.
  2. Seksi i shpejtë në mëngjes është i zakonshëm. Ndonjëherë të tërhiqni partnerin në shtrat pas dushit në mëngjes është gjëja e duhur për të bërë.
  3. Nuk brengoseni për sëmundtjet seksuale. Supozojmë se i besoni partnerit tuaj deri në fund.
  4. Pasi të mbaroni me seksin, nëse njëri prej jush dëshiron që të bëjë gjum apo të shkruaj ndonjë sms, nuk është e pasjellshme apo temë diskutimi me miqtë tuaj. Seksi është absolutisht ende i veçantë dhe emocional, por ju nuk keni nevojë për ndjenja të ceremonisë rreth tij gjatë gjithë kohës.
  5. Nuk keni nevojë të analizoni jetën tuaj seksuale me miqtë tuaj. Sepse është e mrekullueshme dhe është çështje mes jush.
  6. Ai di si tju bëjë të arrini orgazëm. Ju duhet vetëm të shtriheni dhe të relaksoheni në vend se t`a këshilloni gjatë tërë seksit. Ai tashmë e di se çfarë ju duhet.
  7. Nuk ju bën filma të çuditshëm dhe të papritur para se të flasë me ju njëherë. Nuk bën gjëra të çuditshme nga fantazitë e tij pa marrë pëlqimin tuaj.
  8. Nuk keni nevojë të “aktroni” orgazëm. Nëse nuk ndodh, mund vetëm të ndaloni dhe të vazhdoni kur jeni në disponim të mirë.
  9. Nuk ndjeheni se duhet të brengoseni për depilim gjatë gjithë kohës. Jeni martuar me të sepse ndjeheni komod ashtu siç jeni, andaj disa qime më tepër atje poshtë nuk i pengojnë edhe aq.
  10. Nëse nuk ndjeheni mirë për të bërë seks, nuk kështë gjë e madhe. Nuk keni nevojë të analizoni se si martesa juaj është shkatërruar.
  11. Seksi i mesditës në fundjavë është më i miri. Keni shtratin dhe asgjë tjetër për të bërë, dhe keni nevojë të humbni ca kohë para se të vijë mbrëmja.
  12. Shpesh ndjeheni si dëshmi kundër thënies, se çiftet e martuar nuk kanë seks të mjaftueshëm. Ju jeni ende tërheqës për njëri-tjetrin pas shumë viteve bashkë.
  13. Nuk mendoni si Holivudi se seksi më i mirë është nën dush. Nuk influencoheni nga gjërat që u servohen në portale. Seksi në dush nuk është edhe aq i mirë pasiqë nuk keni lubrifikim të mjaftueshëm nga uji.
  14. Pas martesës 50 vjeçare, me shumë gjasa do të dëshironit të bënit edhe më tepër seks. Studimet shkencore tregojnë se aktiviteti seksual rritet pas përvjetorit të 50 të martesës.
  15. Gjithçka që duhet të bëni për të kërkuar seks është të shikoheni me njëri-tjetrin./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...