5.2 C
Priština
More

  14 shenjat që tregojnë se duhet ta ftoni për të dalë

  spot_imgspot_img

  Ndonjëherë, ndodhë kjo gjë me të vërtetë e trishtuar kur dy persona pëlqejnë njëri – tjetrin por janë shumë të frikësuar për të bërë ndonjë veprim apo lëvizje të parë, dhe kështu ata plaken dhe vdesin. Parandaloni këtë gjë që mos t’ju ndodhë dhe bëhuni ju e para për ta ftuar në takim. Ja se si duhet të veproni.

  1. Ju dëshironi t’i tregoni për secilën imtësirë dhe budallalliqet më të mëdha që ju ndodhin gjatë ditës.
  2. Ndjeheni shumë rehatshëm me të.
  3. Është punë e vështirë që mos ta bëni në publik.
  4. Ai ju bën të qeshni. Ashtu sikur ndjenja e urinimit në vetvete.
  5. Ai ju ka kërkuar gati disa here për takim, por ka humbur nervat e tij – ose ju ka kërkuar të dilni sikur në “takim shoqëror”. Ju jeni 99 % të sigurtë se ai vdes për ju, por ai e ka të vështirë ta deklarojë. Nëse dëshironi të dilni me të, thjeshtë vetëm bëjeni! Nuk ka asgjë të keqe këtu. Është sikur të hidheni në një liqen të ftohtë. Ju e bëni atë, pastaj më vonë do ndjeheni mirë, dhe në fund do të goditeni në gjoks.
  6. Keni përmendur meshkuj tjerë në prani të tij. Nëse një femër flet për jetën e saj të dashurisë me një djalë i cili është i interesuar për të, ajo mund ta ftohë dhe ta largojë atë. Ai thjrshtë do të mendojë se ajo e konsideron si një dëgjues të mrekullueshëm.
  7.  Nuk keni arritur të krijoni një sesion të paqëndrueshëm, për çfarëdo lloj arsye. Ndoshta ai nuk pi.  Ndoshta edhe ju nuk pini. Për çfarëdo arsye, shfrytëzimi I pirjes – mënyra më e lehtë për të shëndrruar shoqërinë në diçka më shumë – nuk funksionon si duhet. Kështuqë, nuk ka arsye që të pritni për këtë lloj teknikë sepse kjo nuk është e natyrshme. Thjeshtë, kërkoni atij për të dale në takim!
  8. E përmendni emrin e tij në biseda krejtësisht palidhje.
  9. Keni përparuar në shkrim. Jeni i kyçur nonstop në të shkruarit dhe jeni i hutuar në orar të punës duke mbajtur rregullisht telefonin me të qeshura pa masë.
  10. Keni planifikuar tashmë në kokën tuaj takim me të. Filloni duke ngrënë darkë në ndonjë restorant, vazhdoni mbrëmjen duke shikuar ndonjë film të preferuar si dhe përfundoni në shtrat. Gjithçka që ju duhet të bëni është thjeshtë ta realizoni këtë takim.
  11. Krahasoni të gjithë meshkujt tjerë me të gjatë shikimit të ndonjë filmi apo seriali.
  12. Është mbresëlënëse. Tingëllon banale, por të qenurit proaktive dhe të kërkosh atë që dëshiron, si një femër, të bën të ndjehesh mrekullueshëm. Mendoni rreth asaj se me kë do ta kaloni mënyrën tuaj të jetesës.
  13. Është një mënyrë e mirë për të kuptuar nëse një mashkull është super – heteronormativ, i mbyllur në vete ose jo i prirur për t’i dashur njerëzit të cilët e duan atë. Nëse ai mendon se takimi juaj është një “dëshpërim”, kjo nuk do të funksionojë kurrsesi. Çuni i mamasë ka nevojë të rritet.
  14. Ju dëshironi afrimitet me të. Vetëm bëjeni! Skenari më i keq i mundshëm mund të jetë kur ai thotë jo, dhe pastaj gradualisht kërkon për ndonjë përqafim.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...