14.4 C
Priština
More

  13 gjërat që meshkujt i vërejnë kur ju takojnë për të parën herë

  spot_imgspot_img

  1. Buzëqeshjen tuaj. Buzëqeshja mund të jetë cilësia më e bukur që mund ta posedoni. Një buzëqeshje e ngrohtë mund të komunikojë më tepër se fjalët.

  2. E qeshura juaj. Nëse mashkulli dëshiron të “lozë” me ju, do të mundohet të konvertojë buzëqeshjen në të qeshur. E qeshura e një femre është tingulli më i bukur që një mashkull mund të dëgjojë.

  3. Sensi juaj për humor. Sa më shumë që një mashkullit i pëlqen t`ju bëjë të qeshni, aftësia që edhe ju ta bëni atë të qesh është një gjë me shumë vlerë.

  4. Sytë e juaj. Edhepse meshkujt kanë dëshirë të kontrollojnë të gjitha asetet e juaja, sytë janë vendi në të cilin koncentrohen gjatë bisedës. Shumë informata mund të përçohen nëpërmjet syve dhe secili mashkull do i mbajë sytë në ato për të marrë ndonjë mesazh.

  5. Zërin tuaj. Ndoshta nuk është cilësia për të cilën do të flasë me miqtë e tij, mirëpo zëri i femrës me siguri që do e intrigojë një mashkull. Zëri juaj mund të ndryshojë mënyrën e perceptimit ndaj jush, posaqërisht nëse e keni zërin seksi.

  6. Tipin tuaj të trupit. Për shumë meshkuj, pesha e femrës është një gjë jo shumë e rëndësishme kur bëjnë përzgjedhjen e partnerit mirëpo disa meshkuj pëlqejnë femrat me forma të theksuara.

  7. Miqtë e juaj. Kaloni kohë të mjaftueshme me mikesha saqë filloni të ndani disa veçori dhe kualitete. Meshkujt e dinë këtë gjë dhe sigurisht që do ju vlerësojnë varësisht se me kë shoqëroheni.

  8. Aromën tuaj. Aroma juaj shpeshherë është gjëja që meshkujt e mbajnë mend gjatë pasi që të mos takoheni më.

  9. Taket e juaja 15 cm. Meshkujt kanë tendencë të vërejnë këpucët në të cilat dukeni jokomod.

  10. Stilin tuaj personal. Përderisa meshkujt nuk do të kenë idenë se kush e ka dizajnuar fustanin tuaj, besohet se ata janë mjaft të aftë të observojnë dhe interpretojnë stilin personal të femrës.

  11. Gjoksin tuaj. Përveç nëse i mbuloni ato, gjoksi juaj do e ngrohë gjakun e secilit mashkul që e takoni për të parën herë. Meshkujt janë biologjikisht të programuar të mahnit me gjoksin tuaj, t`i vlerësojnë ato dhe të flasin për ato.

  12. Prapanicën tuaj. Edhe një aset i juaji që meshkujt adhurojnë ta sodisin është prapanica. Forma dhe mënyra se si e lëvizni e magjeps edhe xhentëllmenin më të madh.

  13. Vetëbesimin tuaj. Më e rëndësishmja që e vërejnë njerëzit kur ju takojnë për herë të parë, është vetëbesimi juaj. Nuk ka asgjë më atraktive për një mashkull sesa vetëbesimi./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...