5.2 C
Priština
More

  10 sinjalet e dashurisë që transmeton trupi juaj

  spot_imgspot_img

  A keni dashur që të ekzistonte magji me të ciën do të bëheshit më atraktive për gjininë e kundërt, apo të paktën të ju bëjë të kuptoni se cili është i dhënë pas jush? Nuk ju duhet magji po shkencë, ja si meshkujt dhe femrat mund të mësojnë se si lexohen shenjat e trupit.

  Sinjalet që duhet t`i dinë meshkujt

  Kur femrat lëvizin lehtë flokët e tyre: Nëse jeni duke biseduar me një femër dhe ajo lëviz butësisht me flokët e saj atëherë me siguri që është e interesuar për ju. Edhe femrat me flokë të shkurtëra e bëjnë këtë gjë, do të habiteni se sa shpesh femrat i përdorin flokët e tyre për të treguar se kujdesen për dikë.

  Kur femrat lozin me ndonjë objekt të rumbullakët: Nëse një femër e përkëdhel një objekt që i ngjason organit mashkullor sikurse trungu i gotës së verës apo një vath i varur derisa vazhdimisht ju shikon, ajo ju pëlqen dhe ju tregon se është e hapur për ju.

  Kur femrat pa vetëdije e prekin trupin e tyre: Kjo gjuhë e trupit është e nivelit themelor. Nëse shihni një femër duke shtrënguar qafën, fytin apo kofshën, atëherë varet nga veprimi i mashkullit nëse ajo do të vazhdojë të shpreh interesim.

  Nëse femra e mban këmbët njëra mbi tjetrën: shanset janë se drejtimi i gjurit tregon personin të cilin e konsideron më atraktiv.

  Kur femrat e “ofrojnë” fytyrën e tyre “ekspozitë”: Një femër që mundohet të fitojë vëmendjen e një mashkulli, me bërrylat e mbështetur në sipërfaqe, me duart njëra mbi tjetrën dhe me fytyrën e mbështetur në duar, duke ua ofruar fytyrën si në ekspozitë që të kënaqeni me të, me siguri ka interes të veçantë për ju.

  Sinjalet që duhet t`i dinë femrat  

  Kur meshkujt i kanë gishtat e mëdhenj të dorës të spikatur: Gishtat e mëdhenj të dorës janë të shquar në shumë gjeste pasi ato përfaqësojnë forën e karakterit dhe egos. Një mashkull që ndodhet pranë një femre që i pëlqen do i mbajë gishtat jashtë nëse i ka duart brenda në xhep.

  Kur burrat shfaqin bigëzimin e tyre: Çdo femër që është duke e lexuar këtë artikull, njeh të paktën një mashkull i cili ulet me këmbët e hapura kundrejt saj, sikur të dëshironte ta fotografonte. Ekspozimi i pjesës së gjenitaleve është tregues i maskulinitetit që ju tregon se nuk është dukë shkuar askund.

  Kur gishtat e tyre tregojnë se çfarë dëshirojnë të vëreni: Kur gishtat e mëdhenj të dorës janë duke u varur në rrip apo në pjesën e sipërme të xhepave që të kufizojë pjesën e organeve gjenitale, është indikator i qëndrimit agresiv seksual.

  Kur mundohen së tepërmi: Që të duken më atraktivë, meshkujt do të ujdisin rrobat e tyre pa vetëdije. Do të shtrëngojnë kravatën, do të pastrojnë pluhurin imagjinar nga supet, e tërë kjo tregon se është i interesuar për ju.

  Kur zënë shumë hapsirë: Nëse mashkulli i vendos duart në ijet e tij për të zërë sa më shumë hapsirë për shkak se dëshiron të vërehet, ai dëshiron të fitojë vëmendjen e dikujt./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...