19.7 C
Priština
More

  10 gjëra të cilat meshkujt nuk i kuptojnë për orgazmën femërore

  spot_imgspot_img

   

  1. Jeni të bekuara me aftësitë e pakuptueshme magjike të orgazmave të vazhdueshme.

  2. Keni aq energji pas orgazmës saqë duket sikur keni pirë pije energjetike. Meshkujt pas orgazmës duan të flejnë, femrat në të kundërtën pas orgazmës dëshirojnë të planifikojnë jetën e tyre në muajin e ardhshëm…aq energji kanë!

  3. Orgazma juaj duket një udhëtim i komplikuar, i bukur dhe frustrues. Nëse e shpjegoni grafikisht grumbullimin e orgazmës tek meshkujt, vija do të shkonte gjithnjë e më lartë derisa të përfundojë poshtë deri në fund. Tek femrat grumbullimi i orgazmës përcillet nga 3 mini klimakse, një hyrje dhe një problematikë (nuk jam mirë kështu), thjeshtë është e komplikuar.

  4. Në fakt keni lloje të ndryshme të orgazmave.

  5. Nuk e keni vetëm vaginën. Femrat kanë orgazme të llojeve të ndryshme që dallojnë shumë prej njëra tjetrës, ata mund të kenë orgazëm të thithave, të klitorisit dhe orgazme të depërtimit.

  6. Nëse orgazma e mashkullit është gypi, orgazma e femrës është koka e dushit. Kjo pasiqë orgazma femërore shpërndahet në tërë trupin.

  7. Meshkujve u zgjat si sprint femrave si maratonë.

  8. Orgazma që mund të shkaktohet nga stërvitjet në palestër, gjë që nuk mund tu ndodh meshkujve.

  9. Fakti që orgazmat e juaja mund të ju përgënjeshtrojnë. Meshkujt arritjen e orgazmës e kanë të thjeshtë, është një rrugë e drejtë në një shkretëtirë. Tek femrat është ndryshe, ata kanë kodra, male, rrugë të rrëpira dhe gjarpëruese dhe nëse vetëm luan një centimetër, kthehesh poshtë nga fillimi, vagina është një shtrigë e tmerrshme apo jo?

  10. Mos u dorëzohuni kurrë,kurrë,kurrë. Meshkujt nuk duan të pushojnë derisa të arrijnë orgazmën, njejtë edhe femrat. Ashtu duhet, kurrë mos u dorëzo derisa të arrini në orgazëm./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...