Këngëtarja Vesa Luma sot ka festuar ditëlindjen e 34-të. Mes urimeve të shumta nga miq, kolegë e familjarë, ajo ka pranuar urimin më të veçantë nga bashkëshorit, Big Basta.“Sot eshte ditelindja e zemres sime Vesa Luma.. Nuk harrohen momentet qe kemi kaluar dhe po kalojme bashke, ato premtimet e bukura ne netet e gjata nen driten e henes qe pasqyronte ne fytyren tende. U dashurova me ty qe ne momentin e pare dhe cdo dite e me shume me shtohet dashuria. Te falenderoj per gjithcka qe je dhe per qe je kaq perfekte, nje nene e shkelqyer, grua dhe shoqe e pazevendesueshme! Te uroj ti gezosh dhe 1000 ditelindje te tjera me emer dhe 100 tjera me jete! Te dua!” – ka shkruar këngëtari nga Shqipëria në faqën e tij në Facebook.

Këtë urim e ka shpërndarë edhe Vesa mbi të cilin ka thënë se burri i saj është mbreti i saj.

“Jeta ime është e përmbushur kur kam mbetin tim afër. Të dua shumë jetë”.

Vesa dhe Big Basta janë të martuar për 5 vjetë dhe kanë sjellë në jetë një djalë.