9.7 C
Priština
More

  Torte për dy minuta

  spot_imgspot_img

  Përbërësit

  1 i gatshëm kek
  2 lugë të gjellës arra
  2 lugë të gjellës Fëstek të bluar
  2 lugë të gjellës kokos
  1 pako shllag krem
  200 gr çokollatë me qumësht
  PËRMBI
  çokollatë e shkrirë

  Hapat

  1. Kremin e vendosim në zjarre, e shkrijmë dhe ia shtojmë çokollatën.
  2. Kekun e vendosim në një enë dhe aty i shtojmë arrat, fëstëkun dhe kokosin dhe te gjitha i përziejmë.
  3. E shtrojmë një folje dhe aty i japim formën glazurës.
  4. E lejmë në pritje rreth 2 ore. Pas pritjes i lyejmë me çokollatë .
  Burim: kuzhinashqiptare

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...