22 C
Priština
26.1 C
Zürich
More

  Sipas studimeve: Meshkujt shpenzojnë 7 orë në vit duke bërë këtë gjë në tualet

  spot_imgspot_img
  Meshkujt shpenzojnë 7 orë në vit duke bërë këtë gjë në tualet dhe nuk është ajo që po mendoni!
  Të jemi të sinqertë, përveç momentit kur bëjmë selfie ose dush, nuk është ndonjë qejf i madh që të kalosh orë të tëra në tualet apo jo?

  Por kjo nuk qëndron për disa meshkuj.Studime të reja thonë se meshkujt kalojnë 7 orë në vit në tualet, si një mënyrë për t’u fshehur nga realiteti.

  Një numër i madh meshkujsh detyrohen të qëndrojnë në tualet për të kërkuar paqe dhe qetësi pas një dite stresante.

  Hulumtimi, që është kryer nga kompania ‘Pebble Grey’, ka zbuluar përmes një anketimi me përafërsisht 1000 meshkuj, se një numër i madh i meshkujve fshihen në tualet për një numër të madh arsyesh, qoftë për shkak të grindjeve me partneren, për shkak të fëmijëve shumë energjikë, për të shmangur detyrat e ndryshme, apo për ta kontrolluar telefonin pa i penguar dikush.

  Kjo duket si një mënyrë e çuditshme për të pasur pak vetmi.

  Rreth 45% e meshkujve të anketuar kanë pohuar se gjetja e një kohe për ta kaluar në vetmi është proces shumë i vështirë, dhe 25% kanë thënë se partneret e tyre nuk e kuptojnë sesa të zënë e kanë jetën.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...

  Pesë shënjat më manipuluese të horoskopit

  Në varësi të shenjës së zodiakut, disa njerëz mund...