1.9 C
Priština
More

  Si t`i ndani fantazitë e juaja seksuale me partnerin tuaj

  spot_imgspot_img

  Të githë kemi fantazi seksuale mirëpo ndonjëherë, fantazitë e juaja seksuale nuk janë të pranueshme nga shoqëria ku jetoni. Fantazitë e mia seksuale ndjeheshin si dobësi, sekrete të errëta që nuk dëshironi ti ndani me askënd. Mirëpo pasiqë të liroheni ti tregoni ato, ndjeheni të fuqizuara seksualisht dhe komunikimi juaj do të forcohet edhe më shumë. Nga eksperienca kam mësuar se, gadishmëria për të ndarë dëshirat seksuale dhe fantazit, zbulon aftësinë tonë për të qenë e prekshme, që është një gjë vërtetë e bukur.

  Të flasësh për fantazitë e juaja me partnerin nuk është gjë e lehtë, mirëpo komunikimi është i rëndësishëm në të gjitha aspektet e lidhjes suaj. Ja pesë këshilla si ti ndani fantazitë e juaja me partnerin.

  • Koha, mjedisi dhe vendi janë kyçe

  Koha: A është ideale që në takimin e parë të tregoni fantazitë e juaja seksuale? Më mirë jo! Mendoni fantazinë tuaj si fshehtësi, dhe vetëm kur ibesoni dikujt tërësisht do mund t`ia tregoni fshehtësinë tuaj.

  Sigurohuni që të jeni vetëm ju dy, mundësisht të jetë koha kur të dy jeni në krevat duke u përkëledhur. Sigurohuni që partneri juaj të jetë i përqëndruar tek ju, sepse nëse hapeni rreth fantazive duke bërë aktivitet joseksual do të bëni që fantazitë të duken të çuditshme dhe jashtë normales.

  1. Pornografia është miku juaj

  Pornografia mund të jetë mënyrë e shkëlqyer që të fusni diçka të re në krevat. Pornografia është materializim i fantazive tona që mund ta përdorim për t`u treguar partnerëve tanë se çfarë na eksiton.

  Kujdes! Mos e provoni këtë gjë nëse partneri juaj nuk e dëshiron pornografinë. 

  1. Përdoreni fuqinë e erotikës

  Eritica është mënyë e stimulimit të imagjinatës tonë dhe e komunikimit të fantazive tona. Nëse keni vështirësi apo turp në të komunikuarit me partnerin, lëreni erotikë t`a bëjë këtë për ju. Futuni në internet dhe gjeni një tregim erotik që i përshtatet fantazisë suaj, dhe dërgojeni linkun tek partneri me mbishkrimin “kjo më eksiton”.

  Gjithashtu, mund të bleni një libër erotik dhe të detyroni partnerin që t`ua lexojë pjesën e preferuar,

  1. Përdori fjalët

  Nuk ka gjë më eksituese sesa të folurit e “ndyrë”, gjatë seksit apo paralojës, mund të përdorni fuqinë e fjalës t`i tregoni partnerit se çfarë dëshironi. Filloni me fjalët “Dua ta bësh këtë” apo “ të lutem bëje këtë”, mund të filloni me udhëzimin fizik dhe verbal, shembull: të kapni dorën dhe ta vednoni në vendin ku dëshironi.

  1. Përdori veshjet provokative dhe lodrat seksuale

  Unë dikur kisha një dëshirë të ndezur që të vishem si një police dhe të luaja rolin me partnerin tim. Shkova në sex shop-in më të afërt dhe bleva një seksi uniformë policie kompete, me kravat dhe pranga. Kur erdhi koha për paralojë me partnerin, i thashë të më presë sa të shkoj në tualet, kur u ktheva isha e veshur si një police seksi. Partnerit i pëlqeu që mora iniciativën dhe që bëra përpjekje për të ngjallur jetën tonë seksuale.

  Përdorimi i veshjeve dhe lodrave është mënyrë vizuale e të shprehurit të dëshirave tuaja.

  Mbani mend: Kënaquni dhe mos u frigoni të flisni me partnerin tuaj. Fantazitë e juaja janë të rëndësishme dhe nuk keni nevojë të turpëroheni./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Pushimet shijojnë më shumë me Prime Travel

  Ndërsa ditët e diellit të gushtit i lënë butësisht...

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...