19.5 C
Priština
19.6 C
Zürich
More

  Si të lehtësoni fryrjen e barkut me dy metoda

  spot_imgspot_img
  Për fat të mirë, ka shumë gjëra që mund të bëni për të lehtësuar fryrjen e barkut. Edhe pse është një fenomen relativisht i zakonshëm, fryrja e barkut shkakton parehati në jetën tonë të përditshme.

  Gjëja e parë që mund të bëni kur ndiheni të fryrë për të ndihmuar në lehtësimin e simptomave është të pini ujë të vakët. Siç rezulton, konsumimi i rreth 2 litra ujë të ngrohtë ose në temperaturën e dhomës mund të ndihmojë në përmirësimin e tretjes.

  Sa më shumë ujë të pini, aq më pak do të ndiheni të fryrë.

  Konsumimi i më shumë probiotikëve është një mënyrë tjetër e shkëlqyer për të shmangur gazrat dhe fryrjen.

  Probiotikët futin baktere të mira në mikrobiomën e zorrëve, të cilat mund të promovojnë shëndetin e zorrëve dhe të ndihmojnë në lehtësimin e fryrjes.

  Ushtrimi mund të ndihmojë gjithashtu në uljen e simptomave të fryrjes, pasi përmirëson qarkullimin duke e drejtuar rrjedhën e gjakut larg krahëve dhe këmbëve. Dhe kjo mund të ndihmojë në reduktimin e mbajtjes së ujit në stomak dhe bark.

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Dëshironi të vraponi më shpejt, ndiqni këto tri këshilla

  Të gjithë e kemi dëgjuar frazën se duke e...

  Dëgjoni këto këngë për seks të ngadaltë dhe sensual

  Muzika mund të ndikojë në dëshirën tonë seksuale. Kështu...

  Çfarë është shtatzënia ektopike?

  Një shtatzëni ektopike mund të jetë një ngjarje shkatërruese...

  Pesë shënjat më manipuluese të horoskopit

  Në varësi të shenjës së zodiakut, disa njerëz mund...