-6.7 C
Priština
2.1 C
Zürich
More

  Shërojini kërpudhat në thonjtë tuaj dhe mbani ata të shëndetshëm

  spot_imgspot_img

  Kërpudhat në thonj bëjnë pjesë në pikën më të dobët të “sektorit të bukurisë”. Kërkoni këshillën e mjekut, ose përpiquni t’i trajtoni me truket tona natyrore.

  Uthull dhe sodë bikarboni

  Mbani thonjtë në një enë me uthull për rreth pesë minuta. Më pas futini në përzierjen me ujë dhe sodë bikarboni dhe mbajini prapër pesë minuta. Përsëriteni këtë cdo ditë dhe për një muaj do ta vëreni ndryshimin.

  Uthull molle

  Lyejini thonjtë disa herë në ditë me uthull molle. Mund t’i përdorni për lyerje shkopthat për pastrimin e veshëve. Lërini të thahen pa i fshirë. Ecni zbathur.

  Vaj origanoje

  Për dy javë rresht mund ti lyeni thonjtë me vaj origanoje, pastaj pauzoni 7 ditë. Pas dy muajsh do ta shihni përmirësimin.

  Hudhra

  Disa thelpinj hudhre grijini imët në rende apo në blender. Edhe hudhra lufton me kërpudhat. Lyejini me të thonjtë dhe lini të qëndrojë hudhra në to rret 20-30 minuta.

  Për mirëmbajtjen e thonjve këtë masë mund ta fusni në shishen e llakut të tejdukshëm dhe pastaj t’i lyeni me të. Pasi të thahen, lyejini me limun që t’u hiqet era e hudhrës. Pasi ta praktikoni këtë 7 ditë, do ta vini re ndryshimin.

  Kamomilë dhe vaj karafili

  Lyejini thonjtë rregullisht me kamomile dhe vaj karafili. Kjo bën mirë thonjve tuaj. I mban të shëndetshëm ata./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...