-2.8 C
Priština
2.7 C
Zürich
More

  Provoni stilin glamuroz për grim “Pin-up”

  spot_imgspot_img

  Grimi me stilin “pin-up”, në gjysmën e shekullit të kaluar, në Hollivud ka asocuar në jetën glamuroze.

  Grimi me stilin “pin-up”, në gjysmën e shekullit të kaluar, në Hollivud ka asocuar në jetën glamuroze. Sytë joshës, teni i shkëlqyer dhe buzët e theksuar dukshëm, janë karakteristikat bazike. Edhepse fytyra merr nota të sofistikimit dhe glamurit, nuk është e rezervuar vetëm për mbrëmje dhe raste solemne. Mund të jetë zgjedhja juaj edhe për periudhën e ditës, si dhe për situatat e përditshme.

  Për stilin “pin-ap” sipërfaqja është shumë e rëndësishme. Nën sy dhe në majat e mollëzave të faqeve veni “hajlajter” (ndriçues të tenit), ndërsa sferën nën sy mbulone me korrektorin e përshtatshëm. Për shikim të freksët, përgjatë cepit të qërpikve të poshtëm veni laps të bardhë me sedef dhe shtresone butë me gisht.

  Fytyrën freskojeni me pudër të lëngshme me ngjyrë të tenit, ndërsa mbi të vëni transparente nga guri ose pluhuri. Në mollëza veni pak të kuq ngjyrë roze.

  Në sy së pari veni shtresën për hije. Me “eyeliner” (vijëzim për sytë) ose me laps tërhiqni linjën përgjatë cepit të kapakut të epërm të sytit. Përgjatë tërë pjesës së kapakut të epërm të syrit vëni hije me ngjyrë të bardhë të mbyllur, në këndin e jashtëm të syrit ngjyrë kafe, ndërsa ngjyrën për vetulla vëne në dy apo tri shtresa.

  Me laps së pari vijëzoni buzët nëpër skaje, e mëpastaj mbushne edhe pjesën e mesme të buzëve. Në fund shtresone buzëkuqin e kuq, i cili mund të jetë edhe në niansa të errëta./kosovarja.ch/

  Shpërndaje postimin:

  spot_imgspot_img

  Të popullarizuara

  spot_imgspot_img

  Artikuj të ngjajshëm
  Artikuj të ngjajshëm

  Këto cilësi të mashkullit, vlerësohen më shumë nga një femër

  Të gjithë meshkujt mendojnë që femrat janë të interesuara...

  Reduktimi i kripës dhe ndikimi në organizëm

  Kripa është pjesë e rëndësishme e dietës suaj kur...

  12 shenja që tregojnë se partneri ju dashuron çmendurisht

  Dashuria e vërtetë nuk është se vetëm ndjehet, por...

  8 mënyra për të rikthyer besimin tek vetja para çdo takimi të parë

  Nuk ka rëndësi sa takime të reja keni bërë...