Kjo pije qarkullon qe nga Kina e lashte dhe eshte e vlefshme per keto semundje:

1. Parandalon zhvillimin e qelizave kancerogjene.
2. Parandalon semundjet e mëlçisë, veshkave, pankreasit dhe mund të kuroje ulçerën.
3. Forcimi i mushkërive, parandalimi i atakut te zemrës dhe presionit te lartë të gjakut.
4. Nxit sistemin imunitar.
5. Permireson shikimin, eliminon sytë e kuq dhe të lodhur ose sytë e thatë
6. Ndihmon eleminimin e dhimbjeve të muskujve
7. Ndihmon në problemin e akneve dhe permiresimin e lekures.
9. Kuron infeksionet e fytit

Përbërësit:
1 molle
1 panxhar
1 karrote
Lëng limoni ose 1 lugë mjalte

Si të përgatitet:
Lani lëkurën e perimeve
Shtrydhini ne shtrydhese

Kur ta pini:
Pijeni me stomakun bosh në mëngjes.Nuk ka asnjë efekt anësor./kosovarja.ch/